iOS 10.2 Yalu Jailbreak İçin İlk Haberler Gelmeye Başladı

2
65
iOS 10.2 İçin Jailbreak

iPhone kullanıcılarının en çok merakla bekledikleri haberler genelde iOS işletim sistemi için yayınlanan Jailbreak haberleri oluyor. İşletim sisteminin katı kurallarını biraz daha esnek bir hale getiren Jailbreak sistemi için ise kullanıcılar ne kadar merakla beklese de Apple’da bir o kadar bu konuda kararlı yapı da ilerliyor.

Özellikle markanın her yeni iOS sürümünde Jailbreak konusunda biraz daha sıkı bir çalışma yaptığını ve sürekli olarak iOS işletim sisteminin açıklarını da kapattığını biliyoruz. Belki iOS 9 işletim sistemini için tüm korumalara rağmen beklenenden kısa süre içerisinde Jailbreak çıkmış olsa da son güncel işletim sistemi olan iOS 10 için ise bir türlü beklenen Jailbreak yayınlanmamıştı.

iOS 10.2 İçin Jailbreak

İşletim sisteminin yayınlanmasından çok sonra yayınlanan iOS 10 Jailbreak özellikle iPhone kullanıcılarından büyük oranda ilgi görmüştü. iOS 10 için yayınlanan Jailbreak sonrasında ise ilk büyük güncelleme olan iOS 10.1.1 sürümü için Jailbreak yayını yapılmıştı. Artık iOS 10 serisinde de kullanılmaya başlayan Jailbreak için ise son olarak 10.2 sürümüne gelip gelmeyeceği konusu merak edilmeye başlandı.

iOS 10.2 İçin Jailbreak

Fakat Apple’ın yeni güncelleme ile beraber açıkları bir kez daha kapatması ve korumasını da arttırması iOS 10.2 Jailbreak sürümünün gelmeyeceği haberlerine neden olmuştu. Nitekim gelen sürümlerde kararlı bir kullanım sunamamıştı. iOS’un yeni sürümünü kullananlar için sonunda beklenen haber ise geldi. Daha önce iOS 10.1.1 sürümü için Jailbreak yayınlayan Todesco isimli hacker şimdi ise iOS 10.2 Yalu Jailbreak için ilk haberleri verdi.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Serisinde Kullanılmayacak

Yapılan açıklamalarla beraber iOS 10.2 Yola Jailbreak sürümünün kısa süre sonra yayınlanabileceği açıklandı. Fakat bu kez son seri iPhone 7 cihazlarında yeni Jailbreak sisteminin kullanılamayacağı da belirtildi.

İLGİLİ HABER:  Apple Bu Kez Qualcomm İle Dava Sürecinde

Hem iPhone 7 serisinde yeni açık bulmanın oldukça zor olduğunun açıklanması hem de yeni işletim sistemi ise iPhone serisinde özel Jailbreak uyumunun çok daha zor sağlanacağının düşünülmesi ile beraber iPhone 7 için yeni Jailbreak çalışması yapılmayacağı belirtildi. Apple’ın ise bu konuda daha ne gibi çalışmalarının olacağı merak konusu. Zira özellikler son işletim sistemi sürümlerinde Apple’ın bu konuda ne kadar başarılı bir koruma sağladığı tartışılmaz.

2 YORUMLAR

  1. iphone 6 ios 10.0.2 kullanıyorum . Hala jailbreak gelmedi. Sizce 10.2 ye geçip beklemelimiyim yoksa 10.0.2 içinde bir jailbreak yayımlanır mı ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?