iOS 10.2

Güncelleme: Apple az önce , iPhone ve iPad için iOS 10.2’yi yayınladı. Önceki güncellemelerle aynı prosedürleri kullanarak iOS 10.2’yi indirebilirsiniz.

iOS 10.2’de hangi yenilikler var?

Apple’ın akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı işletim sistemi olarak bilinen iOS işletim sistemi bu sene akıllı telefon modelleri gibi yenilenmişti. Apple’ın yaptığı çalışma ile berber yenilenen mobil işletim sisteminin yeni versiyonu da yayınlanmıştı. iOS 10 olarak yayınlanan yeni işletim sistemiyle beraber belli sorunlarında ortaya çıkmasıyla beraber iOS 10 sürümlerinin güncellemelerine de devam edileceği açıklanmıştı. Yapılan hata araştırma çalışmaları sonrasında ise ilk olarak iOS 10.1 sürümü de yayınlanmıştı. Yeni sürümle beraber ise işletim sisteminde birçok yeni sorunda gündeme geldi. Başta pil sorunlarının yaşanmasıyla beraber ise Apple’ın iOS 10.2 çalışmalarına başladığı belirtilmişti.

Yeni Güncelleme İçin Beta 7 Yayını Yapıldı

Yeni mobil işletim sistemi güncellemesi için ise Apple kısa bir süre içerisinde ardı ardına hazırladığı beta sürümlerini de yayınlamaya başladı. İlk olarak beta 2 sürümüyle beraber değişikliklere başlayan Apple’ın son olarak ise iOS 10.2 beta 7 sürümünü yayınladığını da biliyoruz.

iOS 10.2

Beta 7 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından ise 7 versiyonun yayınlanmasından sonra Apple’ın iOS 10.2 kararlı sürümünü ne zaman yayınlayacağı merak konusu oldu. Zira yayınlanan beta 7 sürümüyle beraber sadece iPhone 6 serisinin pil denetimi sistemi için yeni bir düzenlemenin yapılmış olması. Bunun dışında her hangi bir yeniliği olmaması “kararlı sürüm hazır mı?” sorunlarını da akla getirdi.

Yeni Güncelleme Önümüzdeki Hafta Çıkabilir

Bununla beraber Apple’ın verdiği sinyallerde de yeni işletim sistemi güncellemesinin yeni yıldan önce çıkacağının belirtilmesi kararlı sürüm hakkında daha da umutlanılmasına neden oldu. Tüm bu yönleri ile beraber Apple’ın yeni güncellemesi için ise önümüzdeki hafta çıkış yapacağı iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Aslında Apple’a yakın kaynaklar tarafından açıklanan yeni bilgi ile berber beta 7 sürümünün ya son sürüm olacağı ya da bir beta sürümünün daha geleceği ve bundan sonrada kararlı sürümün yayınlanacağı belirtildi. Tüm bu verilerle beraber önümüzdeki hafta yayınlanacağı düşünülen yeni güncellemenin net çıkış tarihinin ise Apple tarafından verileceğini de belirtelim.

1 YORUM

  1. İos 10.2 yayinlandi wifi üzeri değil bilgisayar üzeri itunes üzeri güncelleyin lütfen problemlerle karşilaşmayin temiz kurulum yapin tavsiyedir..!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?