iOS 10.2 Jailbreak Yüklemek Mantıklı Mı?

3
43
iOS 10.2 Jailbreak

Özellikle iPhone telefon serisi kullanıcılarının biraz daha esnek bir işletim sistemine sahip olmasını sağlayan ve daha fazla uygulama yüklenmesine izin veren Jailbreak için yeni sürüm yayınlandı. iOS 10.2 Jailbreak olarak Todesco tarafından yayınlanan Jailbreak sürümü ile beraber uzun süredir beklenen haberde gelmiş oldu. iOS 10.2 Jailbreak sürümü hakkında daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek için alttaki bağlantı da yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Bakınız: iOS 10.2 Jailbreak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yeni Jailbreak Yüklemeye Değer Mi?

Yeni iOS 10.2 Jailbreak sürümü için kaynak kodların bulunduğu Jailbreak paylaşımlarının yapılması ile beraber iPhone kullanıcılarının da merakla araştırmaya başladığı soru “iOS 10.2 Jailbreak tercih edilebilir mi?” oldu. Bu konuda da ilk sürüm ile beraber aslında belli başlı detaylarında ortaya çıktığını söylemek gerekiyor.

Öncelikle şunu belirtelim iOS 10.2 Jailbreak için yayınlanan sürüm geliştiriciler için düşünülmüş olan bir dürüm. Yani bu sürümde hem yükleme işlemi daha zor hem de sürüm oldukça kararsız bir şekilde çalışıyor.

Henüz yeterli derecede telefon desteği de bulunmayan iOS 10.2 Jailbreak serisinin sadece 64 bit cihazlarda çalışıyor olmasına karşın bazı 64 bit iPhone modellerinde de kullanılamıyor olması iOS 10.2 Jailbreak sürümüne güveni oldukça azaltmış durumda. Dediğimiz gibi geliştiriciler için daha uygun olarak gösterilen Jailbreak şu an için standart kullanıcılar için ise önerilmiyor.

Çok Fazla Sorun İle Beraber Geliyor

Henüz final sürümünün yayınlanmamış olması ve düzgün bir şekilde çalışmaması nedeniyle iOS 10.2 Jailbreak şu an için önerilmemekte. Todesco tarafından yapılan açıklamaya göre sürümde doğrudan kendisinin çalışmayacağını da belirtmesi iOS 10.2 Jailbreak için bir şüphe daha oluşturmakta.

Uygulama destekleri ve akıllı telefonlar ile tam uyum içerisinde çalışmadığını da düşünecek olursak iOS 10.2 sürümünde birçok hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Günlük kullanımda da sorunlara neden olabileceği düşünülen sürümün telefonlarda birçok hata oluşturabileceğini de belirtelim. Söz konusu Jailbreak için güncelleme gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Diş beyazlatma

3 YORUMLAR

  1. Jailbreak işlemini uyguladım fakat bir kaç tweak yükledikden sonra telefon resping yaptı. Ve açıldığında tüm sistem uygulamarı silnmişti; ayarlar telefon müzik yada fotoğraflar gibi… sonra tekrar iphonu yeniden kurup denedim. Bu sefer sadece repo ekledim ve aynı şekilde sorun çıkardı. Ne yapmalıyım ? İphonumu bulu kapatmadan yaptım acaba ondan mı? Telefonum SE

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?