iOS 10.2 Jailbreak Cihaz Garantisini Bozar Mı?

0
224
iOS 10.2 Jailbreak

İlk olarak beta sürümü yayınlanan iOS 10.2 Jailbreak için sürekli geliştirmeler de devam ediyor. Yayınlanan ilk sürümlerde sadece birkaç iPhone modeli için destek veren iOS 10.2 Jailbreak sürümünün bunun dışında henüz kararlı sürümünün de hazır olmadığı da açıklanmıştı. Uygulama uyumları konusunda da ilk sürüm içerisinde henüz sorunlar olduğu da belirtilen iOS 10.2 Jailbreak serisinin güncellemeleri de gelmeye başladı.

İlk etapta Todesco’nun kendisinin ilgilenmeyeceğinin açıklanmasını yapması ile beraber kullanıcıların birçoğu da iOS 10.2 Jailbreak yüklemeyi tercih etmemişti. Fakat güncelleme sürümünün yayınlanmaya başlaması ile beraber iOS 10.2 Jailbreak sürümün geçiş yapan kullanıcı sayısı da bir hayli artmaya başladı.

Bunlarla beraber iOS 10.2 Jailbreak hakkında merak edilen birçok soru da gündeme gelmeye başladı. Henüz yeni Jailbreak yapan kullanıcıların en çok merak ettikleri konu ise iOS 10.2 Jailbreak sürümünün telefonun garantisini bozup bozmadığı.

iPhone Garantisi Bozulur Mu?

Bu sorunun cevabını doğrudan Apple’ın yorumları ile açıklayalım. Öncelikle akıllı telefonunuza Jailbreak işlemi yapmanız durumunda cihazınız garanti dışında kalmıyor demek yanlış olur. Apple’ın kullanım koşullarında doğrudan böyle bir uyarı yer almıyor fakat bunun dışında Jailbreak Apple tarafından yapılması istenmeyen bir işlem. Bu nedenle zaten önerilen bir işlem değil.

Tüm bunlarla beraber telefonunuza iOS 10.2 Jailbreak yüklerseniz telefonunuzu sıfırladığınız telefonunuz ilk haline dönüyor. Yani böyle değerlendirdiğimiz zaman söz konusu işlemin garanti şartlarını bozmadığı belirtiliyor. Ama servise vermeniz durumunda iOS 10.2 Jailbreak işlemi anlaşılma durumu da var.

Yani Apple’ın Jailbreak işlemi sonrasında cihazların garanti dışında kalıp kalmayacağı konusu tartışmaya açık olan bir konu olarak dikkat çekmekte. Fakat kesin olan bir şey var ki Apple’ın bu işlemi önermemesi. Zaten hemen hemen her güncellemede de bu tip açıkları kapatmak için Apple sürekli yeni önlemlerde almakta.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?