iOS 10.2 Beta 5 Sürümü Yayına Geçti

0
57

Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 10’u hızla güncellemelere devam ediyor. İlk olarak Apple’ın iOS 10 işletim sistemi çıkışından sonra mini güncellemeler yayınladığını söylemek gerekiyor. Sistem performansını arttırmak ve mobil işletim sisteminde yaşanan sorunları çözmek için yayınladığı bu mini güncellemelerden sonra kısa süre önce iOS 10 sürümü için ilk büyük güncellemesini de yayınlayan teknoloji devi, son olarak iOS 10.1 kararlı işletim sistemi sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Fakat iOS 10.1.1 güncellemesinden sonra işletim sisteminin pil sorunları yarattığı yönde haberler yapılmaya başlandı. Yazılımdan kaynaklı olduğu açıklanan sorundan sonra ise iOS 10.2 güncellemesi beklenmeye başlandı. Apple ise iOS 10.2 sürümü için işleri hızlandırmaya başladı.

Beta 5 Serisi Geliştiriciler ve Kullanıcılar İçin Yayında

Bu noktada en çok iOS 10.2 güncellemesi için beta 4 sürümünü yayınlayan Apple, çok kısa bir süre sonra ise şimdi beta 5 sürümünü yayınladı. Geliştiriciler ve aynı zamanda kullanıcılar için yayınlanan sürümle beraber yeni güncellemenin tamamlanması konusunda da kesin adımlar atılmış oldu.

iOS-10-2-beta-5

Güncelleme ile genel olarak ise bir önceki seride yaşanan sorunların giderildiğini belirtelim. Buna ek olarak yeni ne gibi özellikler var derseniz bir önceki seride olduğu gibi yeni güncelleme de yeni emojiler ve yeni duvar kağıtları bulunuyor. Bunların dışında şu an için beta 5 sürümünün çok fazla değişiklik getirmediğini ve genel olarak performans odaklı bir güncelleme olduğunu da belirtelim.

iOS 10.2 Kararlı Sürüm Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 10.2 beta 5 sürümünün de artık yayına geçmesiyle beraber en çok merak edilen konulardan biri yeni işletim sistemi güncellemesinin kararlı sürümünün ne zaman yayınlanacağı oldu. Apple tarafından beta sürümleri dışında kararlı sürüm için herhangi bir tarih verilmediği belirterek kararlı sürümün 2016 yılı bitmeden yayınlanmasının beklendiğini de belirtelim. 2017 yılına geçiş yapmadan yeni güncellemenin yayınlanması da beklenirken Apple’ın bu sürümde tam olarak ne gibi yenilikler sunacağı da güncellemeden sonra ortaya çıkacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.5 Yayınlandı! Kısa Kısa Yeni Özellikler

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?