iOS 10.2 Developer Beta 7 Yayınlandı

1
81

07 Aralık 2016 Güncellemesi: Apple, iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 10.2’nin yedinci geliştirici ve genel beta sürümü – bu hafta ikinci geliştirici ve genel beta – piyasaya sürdü. IOS 10.2, yeni Unicode 9.0 emoji, üç yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus duvar kağıtları, yeni bir TV uygulaması, ek kamera özellikleri, yeni Mesajlar ekran efektleri ve daha pek çok yaklaşan özellik içermektedir.

IOS 10.2, muhtemelen önümüzdeki hafta herkes tarafından serbest bırakılacak ve geliştiriciler için ücretsiz bir genel beta programı sunulacak.

Apple’ın yeni seri işletim sistemi olan iOS 10 için kararlı sürüm yayınlanmış olsa da kullanıcılardan gelen yorumlara göre iOS 10 üzerinde hala yaşanan birçok sorun var. Tüm bu sorunları çözmek ve yaşanan sorunların yanı sıra işletim sistemine yeni özellikler eklemek için Apple’ın sürekli olarak iOS 10 için yeni güncellemeler yayınladığını da söylemek gerek. iOS deneyimini çok daha geliştiren ve söz konusu işletim sistemiyle beraber telefon uyumunu da tam olarak sağlamaya başlayan Apple’ın, son olarak iOS 10.2 Beta 2 sürümünü de yayınladığını söylemek gerek.

iOS 10.2 Beta 2 İle Beraber Ne Gibi Yenilikler Geliyor?

Apple’ın şu an için beta sürümünü yayınladığı yeni güncelleme için ilk detaylarda beta yayınlamasından sonra ortaya çıktı. Sisteme yeni eklenen özelliklerse şimdiden ilgi toplamayı başardı. Beta 2 sürümüyle beraber gelen yenilikler ise şöyle;

  • Yeni MacBook Pro tanıtımıyla beraber duyurulan TV uygulamasının denemesine geçildi ve TV uygulaması yayınlandı.
  • Yardım uygulaması olan SOS sistemi devreye sokuldu.
  • Müzik uygulaması için yeni tasarımlar ve karışık oynata yeni özellikler eklendi.
  • Beta 1 üzerinde yaşanan çalışmaları durdurdu hataları giderildi.

ios-10-2-beta-2-güncellemesi

Beta Sürümleri Devam Edecek Mi?

Sürekli Apple’ın iOS 10 güncellemelerine devam etmesi ve son olarak iOS 10.1 kararlı sürümünün de yayınlanmasıyla beraber bundan sonraki güncelleme sistemi de merak konusu oldu. Şu an için iOS 10.2 Beta 2 sürümünü yayınlayan Apple’ın 10.2 için birkaç beta sürümü daha yayınlaması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 Jailbreak Yüklemek Mantıklı Mı?

Bunun dışında yeni iOS 10.2 sürümü için kararlı sürümün çıkış yapacağı tarih için de bir açıklama yapılmadı. Haliyle henüz tam olarak sisteme gelen güncellemeler beraber ne gibi yeniliklerin iOS işletim sistemine dahil olacağı da bilinmiyor. Apple’ın ise kısa aralıklarla yeni beta sürümleri için açıklamalar yapmaya devam edeceğini de belirtmek gerek.

 

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?