iPhone Yavaşlatma konusu, Apple’a büyük sonuçlar doğuracak gibi duruyor. İlk olarak Fransa tarafından açılan büyük soruşturma, hemen sonrasında haberlerimizde de yer verdiğimiz İtalya Rekabet Kurumu tarafından açılan soruşturma, Güney Kore’de bireysel olarak kullanıcıların açmış oldukları 370 bin dava derken Apple’ın bu konuyla mahkemelerde anılmaya başladığını duyduk. Apple bir yandan açıklamalarına devam ediyor, bir yandan ise bu davalara karşı elini güçlendirmeye de devam ediyor. Firma kullanıcıların pillerini daha ucuza değiştirip, bu konuda önemli adımlar atarak tepkileri dindirme çalışıyor. Hatta yayınlanan son güncellemelerle beraber sistemin kullanıcı seçimine bırakılacağı da gelen bilgiler arasında. Bunun dışında yeni bir hamle de iOS 10.2.1 sürümü için geldi.

Bakınız: Apple’ın iPhone Yavaşlatma Politikası Hakkında Tüm Gelişmeler! Neler Yaşandı?

iOS 10.2.1 Güncellemesinin Sürüm Notları Değişti

Her iOS güncellemesinde olduğu gibi iOS 10.2.1 sürüm güncellemesinde de gelen değişiklikleri sizlere aktarmış ve iPhone cihazların ne kadar yavaşladığından söz etmiştik. Fakat yayınlanan güncellemenin sürüm notlarında açıklanmayan bazı özellikleri, tam iki ay sonra sürüm notlarına eklendi. Apple bir güncelleme yaparak iOS 10.2.1 sürüm notlarına yeni bir açıklama daha ekledi ve bu açıklama tahmin edebileceğiniz gibi iPhone yavaşlatma konusunda geldi.

iOS 10.2.1

Açıklamada; “Ayrıca iPhone’daki beklenmeyen kapanmaları engellemek için iş yüklerinin en yüksek düzeye çıktığı durumlarda güç yönetimini iyileştirir.” İfadelerini sürüm notlarına ekleyen marka, bir nevi kendisini korumaya almaya çalışıyor. iOS 10.2.1 sürüm notlarının değiştirilmesinden sonra davalara karşı Apple’ın elini güçlendirilmeye çalışıldığını net bir şekilde görüyoruz. Ancak bu saatten sonra kullanıcıların bilgilendirilmiş olduğu gibi bir algı oluşturmak pek mümkün gibi gözüküyor.

iOS 10.2.1 Sürümünde Mi Yavaşlatma Başladı?

Yeni açıklama eklentisi başka bir konuyu daha gündeme getirdi. Aynı dönemlerde iPhone 6 ve iPhone 6s akıllı telefonlarının kendi kendisine kapanma sorunu yaşadığını görmüştük. iOS 10.2.1 güncellemesiyle beraber yavaşlatılma yapılarak bu sorunun çözüldüğü de ortaya çıkmış oldu. Yani sorunu yaratan ana sürüm iOS 10.2.1 güncellemesi oldu gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Eski MacBook Serileri İçin Desteği Kesiyor

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?