Yazılım güncellemelerine hızla devam eden Apple geçtiğimiz günlerde son olarak hem iOS hem MacOS işletim sistemleri yeni sürümler yayınlamıştı. Apple tarafından yayınlanan yeni güncellemelerden sonra birçok işletim sistemi sorunu da giderildiğini ortaya çıkmıştı. Özellikle iOS 10.2 sürümüyle beraber gelen emoji destekleri, yeni hata düzenlemeleri ve daha birçok özellik Apple kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Tüm kararlı sürüm güncellemelerinden sonra ise Apple’ın yeni güncellemeler üzerinde çalışmalarına başladığı da belirtilmişti.

Yapılan ilk açıklamalarda öncelikle iOS için yeni bir güncelleme çalışması duyurulmuştu. iOS 10.2.1 sürümü olarak gösterilen yeni güncelleme için ise yavaş yavaş beta çalışmaları başladı. Bu noktada son olarak diğer tüm işletim sistemlerinde olduğu gibi Apple’ın bugün itibariyle iOS 10.2.1 işletim sisteminin beta 3 sürümünü yayınladığını belirtelim.

iOS 10.2.1 Beta 3 Yenilikler: Yayınlanan yeni beta sürümü için henüz tam olarak bilinmese de Apple’ın yine ayrıcalıklı bir özellik sunmadığı düşünülüyor. Bunun dışında yeni güncelleme beta sürümü içerisinde sistem güvenlik güncelleştirmeleri ve ana hata düzeltmelerinin yer aldığını belirtelim. Yeni bir özellik eklenirse belirteceğiz.

Tabi beta sürümler sadece iOS için yayınlanmadı. Bunun dışında yayınlanan bir diğer beta sürümü ise akıllı saatlerinde geçerli olan watchOS 3.1.3 beta 2 oldu.

iOS 10.2.1 Beta 3

watchOS 3.1.3 beta 2 Yenilikleri: Genel olarak bu beta sürümü de Apple akıllı saatlere yeni özellikler sunmuyor fakat yeni güncellemede yaşanan bağlantı sorunları ile ilgili iyileştirmeler olduğu da belirtiliyor. Yine bir yenilik fark edilirse yazımıza ekleyeceğiz.

Son olarak gelelim Apple TV için yayınlanan yeni güncellemeye. Şuan için sadece geliştirici sürümü yayınlanan tvOS 10.1.1 Beta 2 serisi için kısa süre sonra herkese açık sürümünün de yayınlanması bekleniyor.

watchOS 3.1.3 beta 2

tvOS 10.1.1 Beta 2 Yenilikleri: Yeni beta sürüm işletim sistemi olan tvOS 10.1.1 Beta 2 serisinde de Apple TV ürünlerine eklenen yeni bir özellik göre çarpmadı. Genel olarak sistem iyileştirmeleri olduğu belirtilen yeni güncellemenin herkese açık sürümünün yayınlanmasıyla ne gibi değişikliklerinin olduğu da ortaya çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?