iOS 10.1 developer beta nasıl yüklenir?

0
126

Apple bu akşam iOS 10.1 Developer Beta’ların ilkini yayınladı. Daha önce iOS 10 Beta sürümlerinden birisini kurduysanız, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından kolayca güncelleme yapabilirsiniz. Eğer ilk kez iOS 10 Developer Beta 1’i yükleyecekseniz okumaya devam edebilirsiniz.

iOS 10, çok sayıda yeni özellikle geldi. AppleUzmani.net olarak çeşitli yazılarımızda bunlara yer verdik.

iOS 10 ile gelen şeylerin yanında kullanıcı şikayetleri de vardı. Özellikle iOS 10 yükleme hataları ve iOS 10 güncellemesi sonrasında oluşan hatalar halen düzeltilmeyi bekliyordu.

Umarız iOS 10.1 güncellemesi ile gelen birkaç iyileştirmeler, iOS 10 sorunlarını çözer.

iOS 10.1 beta sürümünü yüklemek için bilmeniz gerekenler;

 

  1. Apple’ın Developer (Geliştirici) sitesini buradan devam ederek ulaşın. Hesabınız varsa giriş yapın, yoksa kaydolmanız ve bir yıllık üyelik için 99 $ ödemeniz gerekecek.
  2. Geliştirici hesabınızı aldıktan sonra buradan devam ederek giriş yapın.
  3. Ardından açılan sayfadaki SDKs kısmına tıklayın ve iOS’u seçin. Daha sonra sağ üst menüde yer alan “Download” kısmına tıklayın.
  4. Başta iOS 10.1 olmak üzere mevcut tüm iOS beta sürümleri karşınıza gelecek. Buradan iOS 10 Beta sürümü altında yer alan menülerden iPhone/iPad/iPod modelinize uygun iOS yazılımını seçerek indirin.
  5. iOS 10.1 beta sürümünü indirdikten sonra iTunes’i kullanarak tam yedeklemenizi yapın.
  6. Masaüstünüze inen rar dosyası içerisindeki .ipsw uzantılı iOS 10.1 yazılım dosyasını masaüstüne çıkartın.
  7. iTunes’e bağlı olan iPhone’unuza kurulum yapmak için “Shift” ile birlikte “Güncellemeleri Denetlçe” seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandan iOS 10.1 beta yazılımını seçin ve tamam deyin. Yükleme işlemi başlayacaktır.

 

İLGİLİ HABER:  Müzik koleksiyonunuza istediğiniz cihazdan nasıl ulaşırsınız?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?