iOS 10.0.2 Yayınlandı

Apple, dün akşam vakitlerinde iOS 10.1 beta 3 developer sürümünü yayınladı. En son sürüm üzerinden yaklaşık 1 hafta geçmişti. Beta 2 hem developer hesabı olanlar hem de tester hesabı olanlar için yayınlanmıştı. 1 ay gibi bir süre önce de iOS 10.0.x sürümleri Public yayınlarına (herkese açık) başlamıştı.

Kullanıcıların iOS 10 hakkında neler düşündüklerini görmek için aşağıdaki yazıyı okuyunuz:

iOS 10 kullanıcı yorumları

iOS 10.1 iPhone 7 kullanıcıları için güzel yenilikler getirdi. iOS 10.1’de  Portre modu denilen yeni bir özellikle, fotoğraf çekme deneyimi artırıldı. Bu modla, iPhone 7 Plus’da yer alan çift arka kamera özelliklerinde ince ayarlar yapmak mümkün.

ios-10-1-beta-3-dev-beta-1

 

Daha önce iOS 10 Beta sürümlerinden birisini kurduysanız, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından kolayca güncelleme yapabilirsiniz. Eğer ilk kez iOS 10 Developer Beta 3’ü yükleyecekseniz okumaya devam edebilirsiniz.

iOS 10.1 beta 3 sürümünü yüklemek için bilmeniz gerekenler;

  1. Apple’ın Developer (Geliştirici) sitesini buradan devam ederek ulaşın. Hesabınız varsa giriş yapın, yoksa kaydolmanız ve bir yıllık üyelik için 99 $ ödemeniz gerekecek.
  2. Geliştirici hesabınızı aldıktan sonra buradan devam ederek giriş yapın.
  3. Ardından açılan sayfadaki SDKs kısmına tıklayın ve iOS’u seçin. Daha sonra sağ üst menüde yer alan “Download” kısmına tıklayın.
  4. Başta iOS 10.1 olmak üzere mevcut tüm iOS beta sürümleri karşınıza gelecek. Buradan iOS 10 Beta sürümü altında yer alan menülerden iPhone/iPad/iPod modelinize uygun iOS yazılımını seçerek indirin.
  5. iOS 10.1 beta sürümünü indirdikten sonra iTunes’i kullanarak tam yedeklemenizi yapın.
  6. Masaüstünüze inen rar dosyası içerisindeki .ipsw uzantılı iOS 10.1 yazılım dosyasını masaüstüne çıkartın.
  7. iTunes’e bağlı olan iPhone’unuza kurulum yapmak için “Shift” ile birlikte “Güncellemeleri Denetlçe” seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandan iOS 10.1 beta yazılımını seçin ve tamam deyin. Yükleme işlemi başlayacaktır.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?