iOS 10.1.1 jailbreak Kullanıcılara Yeni Uyarı

0
74

Özellikle iPhone kullanıcılarının yeni iOS güncellemesinden sonra merakla beklemeye başladığı iOS 10.1.1 jailbreak için uzun süredir beklenen açıklamalar yapılmış ve iOS 10.1.1 jailbreak yayınlanmıştı. Beklenen Jailbreak yayınının yapılmasının ardından bu alanda en ünlü isimlerden biri olan Luca Todesco tarafından ise yeni Jailbreak yöntemleri yayınlanmıştı. Aslında ilk yöntemlere göre başlarda çok daha etkili bir yöntem olarak gösterilen ve epey tutulan yeni iOS 10.1.1 jailbreak yöntemlerini birçok kullanıcı da uygulamıştı.

Fakat bu yöntemler sonrasında yapılan iOS 10.1.1 jailbreak işleminde de sınırsız uygulama mağazası olarak bilinen Cydia uygulamasında da belli başlı sorunlar yaşanmaya başlandığı haberleri gelmişti.

Özellikle telefonda donmalara neden olan ve uygulamanın kendi kendine kapanmasına neden olan sorunlar nedeniyle yeni çözümler araştırılmaya başlanmıştı. Hatta öyle ki Cydia’nın başındaki isim Sauik bile bu konuda birçok mesaj aldıklarını ve çalışmalara devam ettiklerini belirten açıklamalar yapmıştı.

Yucca Utilities Sorunu Büyüttü

Tüm bunlarla beraber ortaya yeni bazı geliştirmelerde çıkmaya başlamıştı. Özellikle Cydia’yı daha kararlı bir hale getireceği ve iOS 10.1.1 jailbreak ile tamamen uyumlu çalıştıracağı iddia edilen yeni bir paket yayını da yapılmış ve kullanıcıların birçoğu da Cydia kararlı hale gelecek diye bu paketleri yüklemişti. Fakat Todesco tarafından da yapılan uyarılar haklı çıktı ve yayınlanan paketlerin birçok soruna neden olduğu belirtildi.

iOS 10.1.1 jailbreak

Sorunun çözümü için ise yapılan açıklamalar pek tatmin edici değil. Şöyle ki yapılan açıklamalar genel olarak sorunun çözülmesi için iOS 10.2 Jailbreak beklemenin gerektiği yönünde. Bununla beraber beta sürümlerde genel olarak sorunların devam ettiği ve kullanıcıların iOS için bir süre daha beklemeleri gerektiği de genel yorumlar. iOS 10.2 Jailbreak için ise henüz net bilgiler yok.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 Beta 1 yayınlandı. Neler yeni?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?