Akıllı telefon devi Apple’ın sene başından beri en çok konuşulan telefonu iPhone 7 çok kısa bir süre önce sonunda piyasaya sürüldü. Telefonun piyasaya çıkmasıyla beraber iPhone 7 tartışmaları biraz daha azalır telefon biraz daha unutulur derken tam tersi bir etki ile daha fazla iPhone 7 haberleri ile karşılaşmaya başladık.

Tabi ki son dönemde iPhone 7 hakkında gelen haberler telefonun özellikleri ile ilgili değil daha çok seride kullanıcıların yaşadığı sorunlar ile ilgili olmaya başladı. Bu noktada en çok sorun yaşanan konu ise yeni seri telefonlarla beraber gelen yeni mobil işletim sisteminden kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor. Apple her ne kadar bu sorunlara çözüm oluşturmak için sürekli mobil işletim sistemini güncelliyor olsa da son yayınlanan kararlı sürüm güncellemesi iOS 10.1.1 sonrasında da hala belli başlı sorunlar yaşandığı gündemde.

Yeni Güncelleme Batarya Tüketimini Arttırdı

İddialara göre kamera ve genel sistem iyileştirmelerini içerisinde barındıran yeni güncelleme buna ek olarak batarya konusunda da iyileştirmeler getirmişti. Fakat serinin batarya iyileştirmeleri değil aslında batarya sorunları ortaya çıkardığı açıklandı.

iPhone 7 batarya sorunu
iPhone 7 batarya sorunu

Kullanıcıların bu konuda ortaya attıkları iddialara göre batarya kullanım performansı oldukça düştü. Zira genelde Apple’a gönderilen mesajlarda bataryanın %30 seviyesinden bir anda %1 seviyesine düştüğü de belirtiliyor. Daha çok iPhone 5 serisinde yaşanan sorunun iPhone 6 serisinde ise yaşanış şekli ise biraz farklı.

Bir Anda Pil Sıfıra İniyor

iPhone 6 serisinde bu konuda Apple’a gönderilen şikayetlere göre pil durumunun %80 olmasına karşı bazı kullanıcıların telefonu yeniden başlattıklarında pil durumunun bir anda %1 gibi seviyelere düştüğü de rapor ediliyor.

Genel olarak böyle bir durum şu an için iPhone 7 serilerinde ortaya çıkmadı. Fakat güncellemeden sonra pil tüketimi konusunda iPhone 7 serisinde de performans düşüşleri yaşandığı iddiası var. Apple’ın tüm bu iddialar için nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu. Zira markanın şu an iOS 10.2 üzerinde çalıştığı biliniyor. Yani yeni sürüm ile beraber yeni bir düzeltme gelebilir. Pil performansı bu şekilde yeniden arttırılacak gibi.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?