iOS 10.0.2 Yayınlandı

iOS 10’un üzerinden daha çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Apple, iOS 10.0.2 sürümünü yayınlayarak şaşırttı. Peki bu güncel sürümle birlikte ne gibi değişiklikler olacak?

iOS 10 yayınlandıktan sadece bir hafta sonra iOS 10.1 Beta’yı yayınlayan Apple dur durak bilmiyor. Cupertino merkezli dev teknoloji şirketi Apple, güncellemelerine her daim yenisini ekliyor. Şu günlerde iPhone, iPod Touch ve iPad için iOS 10.0.2 güncel sürümü de kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu güncellemeler ile pek çok sıkıntının aşılması bekleniyor.

Örneği bu son güncelleme ile birlikte iPhone 7’de bulunan kulaklık takımı sonrası ses denetimlerinin çalışmasını engelleyen sorun çözülmüş oldu. Ayrıca bu güncelleme sayesinde iCloud fotoğraf arşivleri açıldığı zaman bazı kullanıcıları fotoğraflar uygulamasından atan sorun da giderildi. Güncellemenin boyutu 56 MB ve pek çok konuda soruna karşı çözüm getiriyor.

Nasıl Yüklenecek?

iOS 10.0.2 güncellemesini almak isteyen kullanıcıların yapacakları işlemler bir hayli basit. Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümü ya da iPhone veya iPad’inizi iTunes’a bağlayarak güncellemeleri denetle seçeneği ile alabilirsiniz. Peki hangi modeller iOS 10.0.2 güncellemesini alabilecek?

iOS 10.0.2 Güncellemesini Alabilecek Modeller

Apple’ın son güncellemesi olan iOS 10.0.2 pek çok model için geçerli olacak. iPhone 5, iPhone 5S ve iPhone 5C gibi modellerin yanı sıra iPhone SE tüm iPhone 6 modelleri de güncellemeyi alabilecek. iPadler de güncellemelerden yararlanacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?