İnternetsiz Youtube Videosu İzlenebilir

Mobil kullanıcıları yıllardır YouTube çevrimdışı kullanım özelliğini bekliyordu. Bu beklenti YouTube Go ile karşılanmış gibi gözüküyor. Peki YouTube Go, kullanıcılarına ne sağlıyor?

Mobil internet kullanımı, akıllı telefon kullanımının artması ile birlikte daha da arttı. YouTube bu anlamda daha da bir önem kazandı. Çünkü başta müzik olmakla birlikte her çeşit video bu sitede mevcut ve bu nedenle de kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor.

Ancak yıllardır YouTube bünyesindeki videoları kaydedip daha sonra çevrimdışı izleme fırsatımız olmuyordu. İnternet kotalarını da göz önüne alınca çok sıkıntılı bir durum olan bu çevrimdışı izleyememe durumu artık son buluyor.

Google’dan Yeni Uygulama: YouTube Go

Google, ikinci etkinliğini Hindistan’da gerçekleştirdi. Yeni uygulaması YouTube  Go, veri uygulamasına önem veriyor. İnterneti yavaş olanlar için geliştirilen bu uygulamada isterseniz daha sonra izlemek için, isterseniz devamlı izleyen biriyseniz kotanızı harcamamak için videoları kaydedebilirsiniz.

YouTube Go aynı zamanda videoları indirmeden önce de hangi kalitenin ne kadar saklama alanı gerektirdiğini ve telefonunuzun hangi bölümüne kaydetmek istediğinizi size soruyor. Tercihlerinize göre kaydetme işlemi gerçekleşiyor. Tüm bu işlemlerin yanında, indirilen videolar Google’ın geliştirdiği özel sıkıştırma algoritması ile daha uygun bir boyuta indirgenebiliyor.

YouTube Go Nasıl İndirilir?

YouTube Go şimdilik sadece Hindistan’da indirmeye sunuluyor. Ancak önümüzdeki günlerde pek çok ülkenin marketlerinde de yer alacağı söyleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?