Apple ile Intel

Apple’ın 2018 iPhone modelleri için üretime yavaş yavaş başladığından söz ediliyor. Yeni seri akıllı telefon modellerinin üretime geçmesiyle beraber, birçok detayın ortaya çıktığını da gördük. Daha öne paylaşılan detaylar konusunda birçok haber paylaşımı yapmıştık. Şimdi ise 2018 iPhone modelleri içerisinde yer alacak olan modemler hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre 2018 iPhone modelleri içerisinde Intel tarafından üretilen yeni modemler yer alacak. Intel’in yeni iPhone akıllı telefonları için çoktan üretime başladığından da söz ediliyor. Hatta yeni akıllı telefonların içerisinde yer alacak modemler için seri bile ortaya çıktı.

2018 iPhone Modellerinde Hangi Modemler Yer Alacak?

Paylaşılan bilgilere göre üretime çoktan başlayan Intel, yeni telefonlarda XMM 7560 modem çiplerine yer verecek. Markanın şimdiden bu çipleri üretmeye başladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Modemlerin teknik detayları konusunda da bazı paylaşımlar yapıldı. Intel yetkilileri tarafından gelen bilgilere göre yeni çipler 14 nm üretim sürecinin bir ürünü olacak. 14 nm üretim sürecinin bir ürünü olacağından söz edilen yeni modemlerin, 35 LTE bant desteğine sahip olduğunu görmek mümkün olacak.

Intel ile Apple

Bu bant desteğiyle beraber yeni seri modemlerin 1 Gbps seviyesine kadar indirme hızına ulaşacağından söz ediliyor. Bu detayların dışında Apple’ın yeni modemlerinin daha ne gibi bir artısı olacağı konusunda ise net bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Bunlar için 2018 iPhone serisinin tanıtılması beklenecek. Qualcomm ile yaşanan gerilimli süreçten sonra Intel işlemcilerinin ne kadar fark yaratacağı ve Apple’ın istediği başarıyı elde edip etmeyeceği ise en çok merak edilen konulardan bir tanesi.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4.1 Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?