Sosyal medya devleri arada sırada birbirlerinden yeni özellikleri araklıyorlar. Bunun son örneği ise Instagram’ın Stories yani Hikayeler özelliği. Araklıyorlar dedik çünkü Stories özelliği neredeyse aynı şekilde SnapChat’ de var.

Instagram’ın hikayeler özelliği nedir?

Instagram kullanıcıları bir gün içinde çok sayıda paylaşım yapabiliyorlar. Artık tüm paylaşımları tek bir hikaye modunda görmek mümkün olacak. Instagram Hikayeler özelliği ile bunu takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

instagram-hikayeler

 

Bu yenilik, aşırı paylaşım kaygısı yaşayan arkadaşların bu kaygısını giderecek cinsten. İşin ilginç yanı ise, bu fotoğraflardan veya videolardan oluşan hikayeler 24 saat sonra otomatik olarak silinecek ve profilde görünmeyecek. Yani her günün hikayesini o gün sonunda arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.
Hikayelere gelen tepkiler ve yorumlar ise sadece sizin tarafınızdan görünebilecek.
Eğer isterseniz Instagram Hikayelerinizi belirli kişilerle paylaşabileceksiniz. Alın size SnapChat’ten bir araklama daha.
Profil fotoğraflarının etrafında oluşacak bir renkli halka o profilin hikayesinin olduğu anlamına geliyor. Bu fotoğrafa tıkladığınızda o hikaye açılacak.
Fotoğraflar doodle’lar ekleyebilecek, yazılar yazabilecek veya emojilerle süsleyebileceksiniz.
Bir arkadaşınızın hikayesini izledikten sonra, parmağınızla sağa sola kaydırdığınızda sıradaki arkadaşın hikayesine geçiliyor.
Arkadaşlarınız da sizin onların hikayelerine baktığınızı görebilecek.
Instagram Stories- Hikayeler tanıtım videosunu izleyin:

Instagram Hikayeler özelliği hem iOS hem de Android platformlarında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?