Instagram’da artık agresif yorum yapılamayacak!

0
119
Instagram’da artık agresif yorum yapılamayacak!

Instagram’da artık agresif yorum yapılamayacak!

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram agresif yorumlara karşılık yeni prosedürünü açıkladı.

Facebook’un resim paylaşım uygulaması olan Instagram, bünyesindeki kurumsal şirketlere yönelik yeni bir çözüm ürettiğini duyurdu. Artık Instagram’da kurumsal şirket profillerinin paylaşımlarına agresif yorum yapılamayacak. Yapılan açıklamada agresif olarak tespit edilen yorumların engelleneceği belirtildi.

Instagram tarafından uygulanan bu tür bir sansür mekanizmasının ardından kullanıcılar şirketlere agresif yorumlar yapamayacak.

Instagram son dönemlerde kurumsal şirketlerin paylaşımlarına yapılan seviyesiz yorumların ardından harekete geçti ve bu yorumları engelleme yönünde karar kıldı. Bu uygulamayla birlikte kullanıcıların şirketlere yaptığı seviyesiz yorumlar görselin altından kaldırılacak.

Öte yandan Instagram bu seviyesiz yorumlarla ilgili olarak daha önce de bir çalışma yapmıştı. Kullanılan Hashtaglerin düzenlenmesiyle ilgili bir çözüm üretilmişti.

Peki kurumsal şirketler bu yeni özelliği nasıl kullanacak?

Digital Frends tarafından açıklanan detaya göre kurumsal şirket kullanıcıları hesaplarının ayarlar sekmesinden iş sayfası seçeneğinden ılımlı yorumlar ifadesini aktif ederek bu özelliği kullanabilecek. Böylece paylaşımlar seviyesiz yorumlardan arındırılmış olacak.

Ilımlı yorumlar seçeneğinin aktif edilmesiyle birlikte görsellere yapılan agresif yorumlar otomatik olarak kaldırılacak. Instagram’ın bu yeni özelliğinin ardından aynı özelliği tüm kullanıcılar için de aktif edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Instagram’ın geliştirdiği bu özelliğin diğer Instagram kullancıları tarafından nasıl karşılanacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

 

 

İLGİLİ HABER:  Apple Çevreci Paylaşımlarıyla Dikkat Çekti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?