Instagram’da 15 Saniyeden Uzun Hikaye Paylaşma

0
12621
15 saniyeden uzun instagram hikayesi paylasma

Instagram’da 15 saniyeden uzun hikaye paylaşma imkanımız var mı?

Instagram Hikayeleri, aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla en popüler sosyal medya trendi haline geldi. Instagram hikayelerini ilgi çekici yapan şey, 24 saat sonra kaybolmaları. Instagram hikayeleri trende uygun yüz filtreleri, havalı çıkartmalar ve hatta GIF’ler ile etkinliklerinize renkli bir görünüm kazandırıyor.

Ancak Instagram kullanıcılarını rahatsız eden bir şey var. Hala Instagram hikayelerine müzik eklenmiyor ve 15 saniyeden uzun videolar yayınlanamıyor. Bazen, 15 saniyelik süre insanın kendisini ifade etmesi için yeterli olmayabilir. Sizce de öyle değil mi?

Bu yazıda, Android ve iPhone’da Story Cutter for Instagram ve CutStory uygulamalarını kullanarak 15 saniyeden uzun Instagram hikayesi paylaşma işleminin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Bu uygulamalar, uzun videolarınızı 15 saniye olacak şekilde sıkıştırmıyor veya Instagram’ın 15 saniyelik sınırını değiştirmeye çalışmıyor. Bunun yerine, hikayelerin sıraya girmesi için bunları 10 veya 15 saniyelik kliplere bölüyor. İlginizi çektiyse, hemen nasıl yapıldığına bakalım.

1. Android: Story Cutter for Instagram

Android’te 15 saniyeden uzun Instagram hikayesi paylaşmak için kullanacağımız uygulama Story Cutter for Instagram. Oldukça yeni olan uygulama, videoları 10 saniyelik kliplere bölüyor.

Story Cutter for Instagram

Kullanımı oldukça basit ve hızlı olan uygulama ile hem kaydedilmiş videoları hem de canlı yayın videolarını kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı açın ve canlı yayın videosu için RECORD, kaydedilmiş videolar için GALLERY‘e tıklayın.stroy_cutter_for_instagram_giris
  2. İşlem tamamlandıktan sonra, bitişleri düzgün bir şekilde kesilmiş olarak, hikaye biçiminde video bölümlerini görüntüleyebilirsiniz.stroy_cutter_for_instagram_video_isleme

Artık tek yapmanız gereken videoları Instagram hikayesi olarak yüklemek. Yükleme tamamlanınca, videonun kesintisiz uzun bir hikaye olarak oynadığını göreceksiniz. Güzel değil mi?

2. iPhone: CutStory

Story Cutter uygulamasının iOS’daki muadili CutStory adıyla geçiyor. Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde, videoları 15 saniyelik kliplere bölüyor.

İLGİLİ HABER:  Instagram'ın yeni hikayeler özelliği

CutStory

İki uygulama arasındaki tek fark, CutStory’nin sadece Instagram ile sınırlı olmaması. Uygulama ile Facebook ve WhatsApp için de videolar oluşturabilir veya istediğiniz özel bir zaman çerçevesi üretebilirsiniz.

  1. Başlamak için uygulamayı açın ve daha önceden kaydedilmiş video üzerinde işlem yapmak için Camera roll seçeneğine dokunun.CutStory_giris
  2. Videoyu seçip Save butonuna dokunduğunuzda, uygulama videoyu işlemeye başlar.CutStory_video_isleme
  3. İşlem tamamlandığında, video 15 saniye uzunluğundaki parçalara bölünecek ve bölümler cihazınızın galerisine kaydedilecek.CutStory_islenmis_videolar

NOT: İşlem devam ederken başka bir uygulamaya geçerseniz, uygulama hata verecektir. Bu nedenle işlem tamamlanana kadar uygulama değiştirmemeniz gerekiyor.

Artık tek yapmanız gereken, videoları gözden geçirmek ve teker teker Instagram hikayesi şeklinde yüklemektir.

Instagram’da 15 saniyeden uzun hikayeleri bu şekilde paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?