Instagram, Zoom Özelliğinin Duyurusunu Gerçekleştirdi!

Dünya üzerinde en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram’da bundan böyle paylaşılan fotoğraflara zoom yapabilmek mümkün olacak.

Sosyal medya portalları arasında haklı yerini kazanan ve dünya üzerinde yüz milyonları aşkın kullanıcıyı bünyesinde barındıran en büyük fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram yeni özelliğini sisteme ekledi.

Stories’in ardından zoom özelliği de Instagram’da yerini aldı.

Geride bıraktığımız günlerde Hikayeler ( stories ) özelliği ile oldukça büyük bir ilgiye maruz kalan ve bu ilginin yanı sıra bir diğer ünlü sosyal medya platformu Snapchat’in temel çalışma prensibine ciddi bir oranda benzerlik göstermesi hasebiyle ağır eleştiri oklarına da tutulan Instagram, yeni özelliği sayesinde artık kullanıcılarına paylaşılan fotoğraflara zoom yapma seçeneği sunuyor.

Profil fotoğraflarında zoom!

Instagram’ın yeni özelliği olan zoom özelliği uygulamanın her yerinde görülebilmekte. Tüm içeriklere entegre edilen özellik sayesinde timeline ekranı, keşfet bölümü ve profil fotoğrafları da dahil mevcut bulunan her fotoğrafa zoom yapabilmek mümkün.

Çoklu dokunma fonksiyonunun aktif olduğu günden beri çift parmak ile fotoğrafları büyütme özelliğinden güç alan Instagram’ın günler geçtikçe yeni bir revizyon ile son kullanıcının karşısında bulunması, sosyal medya savaşlarına yaşanan rekabet açısında güçlü olan safta olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla birlikte yeni sunulan zoom özelliğinin Instagram kullanıcıları tarafından çok daha uzun  zamandır beklenen gecikmiş bir hamle olduğu da bir gerçek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?