İnstagram Video İndirmek İçin 7 Kolay Yol (iPhone, Android ve PC)

0
9045

İnstagram’dan video indirmek, doğrudan Instagram uygulamasını kullanarak mümkün değildir. Ancak hemen endişelenmenize gerek yok! Çünkü İnstagram’dan kolayca video indirmek için birçok farklı yol mevcut. Bu makalede, iPhone veya Android telefonunuzu kullanarak Instagram’dan video indirmek için kullanabileceğiniz 7 farklı yönteme yer verdik.

1. Android Dosya Yöneticinizi Kontrol Edin

Android akıllı telefonunuz varsa, İnstagram videoları indirmek için herhangi bir web sitesi veya üçüncü taraf uygulaması kullanmanız gerekmiyor. İzlediğini her Instagram videosu cep telefonunuza kaydedilir.

Videoları bulmak için, Dosya yöneticisinden Android > Data > com.instagram.android > Cache > Videos yolunu takip etmeniz yeterlidir. Dosyaların uzantısını MP4 olarak değiştirdiğinizde, artık o videoya sahip olmuş olacaksınız.

Videolar ters sırayla listelenir; izlediğiniz en son video listenin başında olacaktır.

2. Instagram İçin Video İndirme Uygulaması

Dosya yöneticisiyni kullanmanın çok fazla çaba gerektirdiğini düşünen Android kullanıcıları, Google Play Store’da bir çok uzman uygulama bulabilir.

En popülerlerinden biri, Video Downloader for Instagram isimli uygulamadır. Tek bir dokunuşla Instagram videoları indirmenize veya yayınlamanıza izin verir. İçerik, telefonunuzun Galeri uygulamasına otomatik olarak eklenir.

instagram video indirme uygulamasi

Uygulama, en son güncelleme ile birlikte videolara eşlik eden etiketleri bile indirebiliyor.

Uygulamayı İndir: Video Downloader for Instagram

3. IFTTT

instagram ifttt

Kendi Istagram videolarınızı veya beğendiğiniz herhangi bir Instagram videosunu indirmek mi istiyorsunuz? Bir IFTTT tarifi ayarlayabilirsiniz.

Tarifi çalıştırmak için bir IFTTT hesabı, bir Instagram hesabı ve bir Dropbox hesabı gerekiyor.

Sonuç, eklediğiniz veya beğendiğiniz herhangi bir Instagram videosunun otomatik olarak indirildiği ve seçili Dropbox klasörüne eklendiği otomatik bir işlemdir. Bundan daha basit ne olabilir ki?

4. PostGraber

PostGraber, diğer web tabanlı Instagram video indirme araçlarının birçoğundan farklıdır. Bu araçların çoğu, yayın başına yalnızca bir içerik indirebilir. Ancak PostGraber tek bir yayınla ilişkili tüm fotoğrafları ve videoları indirebilir.

İhtiyacınız olan tek şey, indirmek istediğiniz Instagram videosunun URL’si. Instagram uygulamasında videoyu izlerken sağ üst köşedeki üst üste üç noktaya ve ardından Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokunun. PC’de işlem yapıyorsanız tarayıcının adres çubuğundaki URL’yi kopyalayın.

URL’yi PostGraber web sitesindeki kutuya yapıştırın ve Go‘ya tıklayın. Geri kalanı PostGraber halledecektir.PostGraber video indirme

Not: Bu uygulama yalnızca herkese açık Instagram videoları için çalışır.

İLGİLİ HABER:  Google Play Oyunlar İçin iOS Devri Kapandı

5. DreDown

DreDown (eski adı Instadown), web tabanlı Instagram video indirme araçlarından biridir ve her geçen gün daha çok bilinir hale gelmektedir.

PostGraber gibi, DreDown’un ihtiyaç duyduğu tek şey Instagram videosunun URL’sidir. DreDown web sitesine girdikten sonra Instagram‘ı seçin ve hemen altta gördüğünüz kutuya video URL’sini yapıştırın ve DreDown butonuna tıklayın. Birkaç saniye içinde, videoyu indirmek için tıklayabileceğiniz yeşil renkli bir bağlantı göreceksiniz.

DreDown video indirme

Dredown, Instagram’dan çok daha fazla platformdan video indirmenize olanak tanır. YouTube, Facebook, Keek, Twitter, Twitch, Vine, Vimeo, Metacafe, Vevo, Kohtakte ve Tumblr’dan video indirmek için kullanabilirsiniz. Desteklediği tüm platformlar için indirmek istediğiniz içerik, video veya fotoğrafın URL’sini girmeniz yeterlidir.

6. Regrammer

Yukarıdaki yöntemler Android ve web tabanlı uygulamalarda Instagram video indirmek için kullanılıyordu. Peki, iOS kullanıcısıysanız Instagram videolarını nasıl indirebilirsiniz?

App Store’da video indirmek için kullanabileceğiniz birkaç uygulama var. Ancak genellikle reklamlar ve uygulama içi satın alma ile dolulardır ve kullanımları zordur.

Tek istisna Regrammer’dır. Uygulama tamamen ücretsizdir ve reklam içerse de, rahatsız edici derecece değildir.

iphone instagram video indirme

Bir kez daha, uygulamayı çalıştırmak için indirmek istediğiniz Instagram videosunun URL’sine ihtiyacınız olacak. URL’yi kopyaladıktan sonra Regrammer uygulamasını açın. URL’yi yapıştırın ve Önizleme‘ye dokunun.

Son sayfada, videoyu cihazınıza indirmeyi veya kendi hesabınızda yeniden yayınlamayı seçebilirsiniz.

Uygulamayı İndir: Regrammer

7. Gramblast

Web tabanlı bir uygulamayla listemizi tamamlayacağız. Instagram videolarını indirmek için birkaç web uygulaması bilmek her zaman mantıklıdır, çünkü bu uygulamalar birkaç günde bir çökebiliyor.

Gramblast instagram video indirme

İstediğiniz videonun veya resmin URL’sini kopyalayın, ardından Gramblast web uygulamasına yapıştırın ve İndir’i tıklayın.

Videp, boyutuna bağlı olarak birkaç saniye içinde MP4 formatında bilgisayarınıza indirilecektir.

Telif Haklarını Unutmayın

Instagram’dan video indirirken, kendi oluşturmadığınız videolara karşı hiçbir hakkınızın olmadığını da unutmayın.

Evet, onları indirebilirsiniz. Evet, tadını çıkarabilirsiniz. Ancak bunları kaynak belirtmeden kendi hesabınıza yüklemeyin veya herhangi bir şekilde dağıtmayın. Aynı şeyin size yapılmasını istemezsiniz.

Instagram’dan video indirmek için sizin favori uygulamanız hangisi? Yorum bölümünden nedenleriyle bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesabı Olmadan Kullanıcıları Takip Etme ve Fotoğraf İndirme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?