Instagram Son Görülme (Aktiflik) Özelliği Nasıl Kapatılır?

0
3959

Facebook ve Twitter’dan sonra Türkiye’nin en çok kullanılan üçüncü sosyal medya platformu olan Instagram, dün itibariyle daha önce WhatsApp’ın sahip olduğu “son görülme” ve “çevrimiçi” özelliğini devreye soktu. Özellik, kullanıcıların “en son ne zaman aktif olduğunu takip ettiği ve mesaj gönderdiği diğer kullanıcıların” son görülme zamanlarını ve o anda aktif olup olmadıklarını görmesine izin veriyor.

Instagram son görülme özelliği, bazı kullanıcılar tarafından güzel bir gelişme olarak görülürken, birçok kullanıcı gizliliğini açığa çıkardığı gerekçesiyle özelliği gereksiz buldu. Siz de Instagram’daki gizliliğinize önem veriyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Çünkü Instagram’ın son görülme özelliği devre dışı bırakılabiliyor. Nasıl mı yapacaksınız? Yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Son Görülme ve Aktiflik Kapatma

Instagram’ın son görülme özelliğini kapatmak için mobil uygulamadan giriş yapmanız gerekiyor. Şimdilik bilgisayardan kapatamıyorsunuz.

  1. Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve giriş yapın.
  2. Sayfanın sağ alt köşesinde yer alan profilinize tıklayın.
  3. Profil sayfanızda sağ üst köşede yer alan üst üste üç nokta simgesine yani Ayarlar‘a tıklayın.
  4. Ayarlar sayfasını aşağıya doğru kaydırın ve Hareket Durumunu Göster seçeneğini bulun.
  5. Seçeneğin sağ tarafındaki geçiş anahtarını Kapalı konuma getirin.

Instagram son gorulme kapatma

Hepsi bu kadar!

Artık hiçbir kullanıcı Instagram son görülme zamanınızı göremeyecek. Ancak, uygulamada da belirtildiği gibi, özelliği kapattığınızda siz de hiçbir kullanıcının son görülme zamanını ve aktiflik durumunu göremeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  Apple A12 Üretimi Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?