Instagram Karanlık Mod iOS’a Geldi Mi?

0
306
Instagram Karanlık Mod

Akıllı telefonlar için yayınlanan son işletim sistemi sürümlerinde, en çok öne çıkan konu karanlık mod konusu olmuştu. iOS 13 işletim sisteminde dahili olarak kullanılabilen özellik, telefonun koyu renk tema ile kullanılmasını sağlamakta. Aynı şekilde Android 10 işletim sisteminden sonra, Android cihazlar için de bu özelliği doğrudan kullanmak mümkün hale gelecek.

Fakat burada farklı bir detay da karşımıza çıkıyor. İşletim sistemi sürümlerinde karanlık mod desteği sunuluyor olsa da uygulamaların karanlık mod sunabilmesi adına güncellemeler alması gerekiyor. Bu noktada güncelleme alan uygulamalardan birisi de Instagram oldu. Instagram Karanlık Mod güncellemesiyle beraber, uygulamanın koyu tema ile kullanılması mümkün hale geldi.

Android için Instagram Karanlık Mod Yayınlandı

Güncellemenin beta sürümünün yayınlandığının açıklanmasının ardından, birçok detay merak edilmeye başlandı. En çok merak edilen kısım, Instagram Karanlık Mod için kullanımın nasıl yapılacağı ve desteklenen cihazlar.

Elbette Instagram Karanlık Mod kullanılacak ancak bunun için sınırlı bir cihaz desteğinin sunulmuş olduğunu ekleyelim. Şu an için modun sadece Android 10 kullanılan cihazlarda geçerli olduğu açıklandı. Eski sürümlerde de iOS cihazlarda da söz konusu modun kullanımı yapılmıyor.

Instagram Karanlık Mod

Temanın siyah ve gri renkler üzerine kurulmasını sağlayacak olan yeni mod, çok daha şık duruyor ve çok daha ilgi çekici bir görünümle ortaya çıkıyor olsa da şimdilik sadece Android 10 işletim sistemi kullanan cihazlarda desteği bulunuyor.

iOS için Gelecek Mi?

Yayınlanan makalelere ve uygulama yetkililerinden gelen açıklamalara göre değerlendirecek olursak, modun iOS için yayınlanması biraz zaman alacak. Şu an yapılan düzenlemede iOS sürümünün hemen yayınlanması beklenmiyor. Öncelikle Android 10 işletim sistemi üzerinde testlerin tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde Android 10 için yayının yapılması beklenecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.4 - iOS 9.3.5 karşılaştırması (Hız testleri)

iOS 13 işletim sistemi için güncellemenin ne zaman geleceği konusunda ise resmi bir açıklama yok. Kesin güncelleme tarihleri için Instagram yetkilileri tarafından yapılacak paylaşımları takip etmek gerekecek. Muhtemelen güncellemenin yayınlanması yıl sonunu bulacak. iOS sürümü için özel bir değişiklik olup olmayacağı ise bilinmiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?