Instagram IGTV

Instagram, görsel ve video yönü göz önüne alındığı zaman ilk sırada yer alan uygulamalardan bir tanesi. Uygulamanın bu alanda en büyük rakiplerinden biri ise YouTube olarak biliniyor. Aslında iki platformu benzersiz olarak görebilirsiniz fakat Instagram uygulaması da tıpkı YouTube uygulamasında olduğu gibi kullanıcıların görsellerle ya da videolarla kendilerini ifade etmesini sağlıyor. Tabii ki arada uçurum sayılacak kadar büyük farklarda yok değil. Bunların başında ise video paylaşımların süresi geliyor. Instagram uygulaması video sürelerini sadece 60 saniye ile sınırlı tutuyor. İşte bu farkı ortadan kaldıracak ve iki uygulamayı birbirine rakip hale getirecek olan Instagram IGTV platformu yolda. Peki, nedir bu Instagram IGTV?

Instagram IGTV Nedir?

Instagram IGTV sistemini bugün yapılan tanıtımla beraber resmi olarak görmüş oldu. Bu noktada yapılan açıklamalara göre Instagram IGTV platformu, bir video paylaşım platformu olacak. 1 saatlik videolara kadar paylaşım yapılmasına izin verileceği söylenen Instagram IGTV sistemi, Instagram’ın kendi video paylaşım platformu olarakkarşımıza çıkacak.

Instagram IGTV

İşin ilginç yanı ise platformun kendi içerisinde bir kazanç sistemi sunacak olması. Yani tam anlamıyla YouTube rakip olacak bir servisten söz ediliyor. Söz konusu uygulamayla beraber kullanıcılar kendi video içeriklerini paylaşabilecek ve kendi video içerikleri üzerinden kazanç elde edilebilecek. Yeni YouTube sisteminin başlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Kullanımda ise kişisel kullanıcılara 10 dakikalık video süresi desteği sunulacak. Bu değer işletmeler için ise 60 dakika olacak.

Instagram IGTV Sistemi Nasıl Olacak?

Söz konusu sistemin nasıl işleyeceği konusunda ise çok sınırlı bilgiler var. Bilgilere göre platform üzerinden aynı YouTube sistemine benzer bir ekleme alanı kullanılacak. Buradan video paylaşımlar ve düzenlemeler kontrol edilebilecek. Mobil cihazlara odaklanılacağı içinde özel dikey video formatı üzerinde durulacak.

Videoları dikey olarak çekip, yine bu videoları dikey formatta yayınlayabileceksiniz. Sistemin ne zaman kesin olarak kullanıma gireceği konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Yine iOS ve Android işletim sisteminde göreceğimiz platform için detayları aktarmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?