Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

2
1878

Facebook ve Twitter ile birlikte en çok kullanılan sosyal medya sitesi olan Instagram, önemli anlarınıza ait fotoğrafları takipçilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyan eğlenceli bir platformdur. Instagram ile birlikte mobil fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin sayısı da yükseldi. Instagram bu kadar eğlenceli olunca bazen farkın olmadan çok fazla vaktimizi alabiliyor. Bu durumda bazı kullanıcılar kendilerini Instagram kullanmaktan alıkoyamadığı için çareyi Instagram hesabını silmekte arıyor. Makalemizde Instagram hesabı nasil silinir sorusunun cevabına yer verdik.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

 1. Instagram hesabınızı silmek için bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan internet tarayıcınıza girin ve https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent adresine gidin.
 2. Instagram bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.instagram giriş
 3. Açılan sayfada alt kısımda yer alan Hesabını neden siliyorsun? sorusunda size uygun olan cevabı işaretleyin.instagram hesabini sil
 4. Instagram, alt kısımda hesabınızı silme istediğinizden vazgeçmeniz için size birkaç öneride bulunacaktır. Ancak yine de hesabınızı silmek istiyorsanız Devam etmek için lütfen şifresini tekrar gir bölümüne Instagram şifrenizi girin.
 5. Şifrenizi girdikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için en altta yer alan kırmızı renkli Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

instagram hesap silme

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak kapatabilir yani dondurabilirsiniz. Hesabınızı haftada bir kez dondurabilirsiniz ve siz tekrar giriş yapıncaya kadar hesabınız gizli kalır.

 1. Bilgisayarınızın internet tarayıcısından Instagram hesabına giriş yapın.
 2. Instagram adınızın sağ tarafında yer alan Profili Düzenle butonuna tıklayın.instagram profili duzenle
 3. Sayfanın en altında yer alan GİZLİ BİLGİLER bölümündeki Hesabımı geçici olarak kapat bağlantısına tıklayın.instagram hesabini gecici olarak kapatma
 4. Açılan sayfada Hesabı neden kapatıyorsun? sorusunda size uygun olan cevabı seçin.
 5. Hemen altında yer alan Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir bölümüne şifrenizi girin.
 6. Daha sonra en altta yer alan mavi renkli Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın.
İLGİLİ HABER:  Fotoğraflardan Prisma Logosu Nasıl Kaldırılır?

instagram hesap dondurma

Bu işlemlerden sonra Instagram hesabınız geçici olarak kapatılacak ve tekrar giriş yapana kadar hesabınızı ve fotoğraflarınız gizli durumda olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?