Instagram Hesabı Olmadan Kullanıcıları Takip Etme ve Fotoğraf İndirme

0
1571
instagram hesabi olmadan fotograf indirme

Instagram, iOS ve Android cihazlar için en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması haline gelmiş durumda. Birçok kişi Instagram kullanıcısı olmasa da, Instagram fotoğraflarını indirmek ve paylaşmakla ilgileniyor. Uygulama mobil platformlarda o kadar popüler ki, birçok kişi bilgisayarda (PC/Mac) kullanmak üzere Instagram için alternatifler arıyor. Siz de Instagram’a bilgisayarınızdan erişmek için daha önce çeşitli yöntemler denemiş olabilirsiniz. Ancak tüm bu yöntemler bir Instagram hesabına sahip olmanızı ve hesabınıza giriş yapmanızı gerektiriyor. Yeni bir masaüstü uygulaması olan 4K Stogram, Instagram fotoğraflarını görüntülemek ve indirmek için çok basit bir çözüm sunuyor. Ve en iyi yanı, bir Instagram hesabınız olması bile gerekmiyor.

4K Stogram

4K Stogram Windows, Mac ve Linux platformlarında kullanılabilen oldukça basit bir uygulamadır. Hızlı bir internet bağlantınız varsa Insragram’dan fotoğraf indirme ve yükleme işlemi yalnızca birkaç saniyenizi alır. Yükleme sırasında, program otomatik olarak Resimler konumunda Instagram fotoğraflarının indirildiği 4K Stogram adlı bir klasör oluşturur.

Uygulama, yapılandırılacak herhangi bir tercih veya ayarın olmadığı, yalnızca bir Takip Et (Follow) butonu ve bir arama çubuğunun olduğu kullanışlı bir arayüze sahiptir. Instagram fotoğraflarını indirmek için, arama kutusuna bir Instagram kullanıcı adı yazmanız ve Takip Et’i tıklamanız yeterlidir. Program, otomatik olarak kullanıcı tarafından paylaşılan tüm Instagram fotoğraflarının küçük resimlerini ve ilgili diğer fotoğrafları görüntülemeye başlar. Küçük resimleri tıkladığınızda fotoğraflar indirilir ve varsayılan resim görüntüleyici programınızda açılır.

Belirli bir kullanıcıyı takip etmeye başladığınızda, siz kaldırana kadar programda kayıtlı olarak kalır. Buna ek olarak, takip ettiğiniz kullanıcı tarafından yüklenen yeni fotoğraflar otomatik olarak görüntülenir ve 4K Stogram klasörüne yüklenir.

4K Stogram, milyonlarca Instagram kullanıcısı tarafından paylaşılan fotoğrafları indirmek üzere tasarlanmış minimal bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Daha interaktif bir masaüstü uygulaması arıyorsanız Instagrille, Pokki, Webstagram vb. gibi uygulamaları deneyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple, 3 nm İşlemcilere Nasıl ve Ne Zaman Geçecek?

Uygulamanın iyileştirilmesi gereken yönleri olduğunu da söylememiz gerekiyor. Örneğin, listelenen tüm fotoğrafları indirmek yerine kullanıcının indirmek istediği fotoğrafları seçmesine olanak tanıyan bir özellik eklenebilir. Eklenebilecek bir başka özellik ise, kullanıcıların belirli bir kullanıcı adı girmeden, etiketlere göre arama yapabilmesine olanak tanınabilir.

İlginizi Çekebilir: iOS, Android ve Windows Phone için Görsel Çeviri Uygulamaları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?