Günümüzde birçok insanın akıllı telefonunda en çok rağbet gören, olmazsa olmaz uygulamaların başında Dünya’nın en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram geliyor. Gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttıran İnstagram kullanıcıya sunduğu özellikler ve güncellemeler ile uygulamayı sürekli canlı tutmayı başarıyor. Her gün binlerce insanın video ve fotoğraf paylaştığı İnstagram’da takip ettiğiniz kişilerin, futbol takımlarının, oyuncuların veya sanatçıların fotoğraflarını beğenmekle yetinmeyip telefona kaydetmek en basitinden duvar kağıdı yapma isteğinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeye İnstagram olanak vermiyor. Herhangi bir indirme linki, ikonu veya fotoğrafın üzerine basılı tutunca kaydet butonu çıkmıyor. İnstagram kullanıcıları da çeşitli 3. Parti uygulamalar ile bu fotoğrafları telefonlarına kaydedebiliyor.

 

Bu uygulamaları tanıtmadan önce İnstagram’da beğendiğiniz bir fotoğrafın ekran görüntüsünü alıp ondan sonra fotoğrafı düzenleme işlemi yaparak kırpabilirsiniz. Fakat bu işlem görüntü kalitesi konusunda sizi fazla tatmin etmeyebilir.

Eğer siz de daha telefona daha kaliteli görüntüler kaydetmek istiyorsanız InstaSave uygulamasını Google Play ve App Store aracılığı ile telefonunuza indirebilirsiniz. InstaSave uygulaması sade ve kullanışlı ara yüzü ile size rahat bir kullanım imkânı veriyor. Uygulamayı açtıktan sonra instagram hesabınızla giriş yapın. İsterseniz keşfet butonuna basarak takip listenizdeki kullanıcıların paylaştıkları fotoğraflara ulaşabilir isterseniz de direkt kullanıcı adı ile arama yaparak istediğiniz fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir fotoğrafı kaydetmek için fotoğrafın üzerine uzun basarak fotoğrafı galerinize kaydedebilirsiniz. Bu işlemi yapmayı tercih etmezseniz fotoğrafı seçtikten sonra çıkan indirme ikonuna dokunarak indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarda kalite kaybı olmadan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz. Sizde bir akıllı telefona sahipseniz ve İnstagram kullanmayı seviyorsanız dilediğiniz fotoğrafı ekran görüntüsünü alarak veya InstaSave uygulamasını kullanarak telefona kaydedebilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?