Instagram Fotoğraf, Video ve Mesajlarınızı İndirebileceksiniz

0
60
instagram fotoğraf video indirme

Çok yakında Instagram‘a gelecek yeni bir özellik sayesinde hesabınızda paylaştığınız içeriğin bir arşivini indirebileceksiniz.

Instagram, veri taşınabilirliği ile ilgili eleştirilere kulak asarak paylaştığınız fotoğraf, video ve mesajların arşivini indirmenize izin veren yeni bir özelliği platforma eklemeye hazırlanıyor.

Bir Instagram sözcüsü, TechCrunch adlı teknoloji sitesi ile yaptığı bir röportajda, “Yeni bir veri taşınabilirliği aracı oluşturuyoruz. Yakında fotoğraflarınız, videolarınız ve mesajlarınız da dahil olmak üzere Instagram’da paylaştığınız her şeyin bir kopyasını indirebileceksiniz.” diyerek yeni özelliği doğruladı.

Ancak takipçiler, beğeniler, yorumlar, hikayeler ve alt yazıların listesini dışa aktarmaya izin verilip verilmeyeceği konusunda bir açıklama gelmedi. Ayrıca fotoğraf ve videoların yüklendikleri şekilde tam çözünürlükte mi, yoksa görüntülendikleri şekilde sıkıştırılmış halde mi dışa aktarılacağı konusu da henüz netlik kazanmadı.

Instagram sözcüsü, “Üst düzeyde, araç Instagram’da paylaştığınız şeyleri indirmenize ve dışa aktarmanıza izin veriyor. Aracı çok yakında kullanıma sunduğumuzda, daha fazla ayrıntı paylaşacağımıza söz veriyoruz.” şeklinde ekledi.

Uzun süredir üzerinde çalışılan bu özellik fotoğraflarını, videolarını ve mesajlarını kaybetmeden Instagram hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacaktır. Hatta kullanıcıların rakip bir fotoğraf paylaşım platformuna geçiş yapmasını da çok daha kolaylaştırabilir.

Avrupa Birliği’nin 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek olan yeni veri koruma yönetmeliği, veri taşınabilirliğini gerektiriyor.

İlgili Yazılar:

İLGİLİ HABER:  Snapchat iOS Kullanıcıları Çoklu Snap Özelliğine Kavuştu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?