Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 üzerinden yapılan en büyük değişikliklerden birisi de Apple’ın artık standart kulaklıklarını değiştirmesi olmuştu. Apple aldığı karar ile beraber artık iPhone 7 serisinde 3,5 mm kulaklık girişlerine yer veremeyeceğini bunun yerine yeni bir kulaklık stili kullanacağını ve kulaklık girişlerinin kaldırılmasının ardından artık Lightning girişlerinin kulaklıklar içinde kullanılacağı da belirtilmişti.

Bu kısma kadar olan bölüm zaten artık herkes tarafından biliniyor. Kimi kullanıcılar bu tercihi eleştirse de Apple söz konusu adımdan geri atmadı. Bununla beraber Apple’ın kulaklık girişlerini değiştirmesi ve tamamen kaldırmasının ardından eski sistem kulaklıkların kullanımı için de markanın dönüştürücü satışlarına başladığını biliyoruz.

Kulaklık Girişi Sorunlarına Yeni Çözüm

Bununla beraber kulaklık girişlerinin şarj girişlerini de etkilemesiyle beraber yeni bir sorunda ortaya çıkmıştı. Bu sorun için ise birçok çözüm yolu bulunmaya başladı. Tüm bu çözüm yolları içerisinde en çok dikkat çekeni ise sorunu çözen kılıflar oldu. Bu noktada ise son olarak Incipio tarafından çıkarılan OX kılıfları gündem oldu.

Incipio

Zira bu kılıflar ile beraber aslında seride yaşanan kulaklık sorunlarının önüne geçilmiş olunuyor. OX kılıflarında hem de 3,5 mm jak bulunuyor hem de Lightning girişleri bulunuyor. Bu sayede bir yandan telefonunuzu şarj ederken bir yandan da 3,5 mm kulaklıklarınızı kullanabiliyorsunuz. Hem eski kulaklıkların kullanılmasına olanak sağlayan kılıf hem de telefonunuzu şarj etmenize olanak sağlamakta.

Kılıfların Devamı Gelecek Mi?

Şimdiden beğeni toplayan ve büyük bir sorunun önüne geçiyor gözü ile bakılan OX kılıfların satış fiyatı ise 60 dolar olarak açıklandı. Bu rakamlar ve özellikleri ile beraber en çok tercih edilecek kılıf serilerinden biri olması beklenen OX kılıflarının beğenilmesi durumunda farklı renk seçenekli modellerinin de devam serisi kılıflarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. OX kılıflarının ülkemizde satışa çıkış çıkmayacağı ise şimdilik merak konusu olarak kaldı. Fakat 60 dolar gibi bir fiyat ile kılıfın ne derece tercih edileceği belli gibi.

İLGİLİ HABER:  watchOS 3.1, tvOS 10.0.1 ve macOS Sierra 10.12.1'ın ilk Betaları yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?