Apple’ın mesajlaşma uygulamalarından biri olan iMessage son dönemlerde çok farklı konularla gündeme başlayan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Bundan kısa bir süre önce ilk olarak bir mesajın iMessage sistemini çökermeye yettiği yönünde haberler yapılmış ve daha sonra bu durumun gerçek olduğu Apple tarafından da doğrulanıp sorunun çözümü için güncelleme yayınlanmıştı.

Tüm bunlardan sonra yayınlanan yeni güncellemelere rağmen hala iMessage üzerinde gönderilen mesajlar ya da simgelerle uygulamanın hatta telefonun kitlenebildiği bir kez daha gündeme gelmişti. Apple’ın bu sorunlarla beraber iMessage üzerinde bir sıkıntı yaşadığı da kesin. Fakat çökme ve kilitlenmelere neden olan sorunlardan sonra bu kez farklı bir sistem sorunu gündeme geldi.

Kullanıcılardan Gelen Mesajlarla Hatalar Ortaya Çıktı

Özellikle iOS 10.2.1 sürümünden sonra birçok kullanıcı iMessage üzerinde sorunlar yaşadığı yönünde mesajlar atmaya başladı. Şöyle ki uygulamada kararsız bir çalışma sistemi ortaya çıktığı yönünde haberler geliyor. Kullanıcıların attıkları mesajlara göre bir anda uygulama beklenmedik bir şekilde çalışmayı durdurabiliyor veya kendi kendine birden açılabiliyor.

iMessage

Henüz gelen mesajlar oldukça sınırlı bir kullanıcı kitlesinden. Yani sorunun çok büyük bir sorun olmadığını ve çok aşırı bir sayıda kullanıcı etkilenmediğini söylemek gerek. Yine de artmaya devam eden iMessage sorun mesajlarından sonra sistemin ne gibi arızalarının olup olmadığı merak konusu olmaya başladı.

Sıfırlamak Sorunu Çözüyor Mu?

Henüz Apple tarafından doğrulanmış bir hata bildirimi yok. Bunun dışında Apple tarafından sorun için oluşturulmuş olan bir çalışmada olmadığı için sorunun henüz netlik kazanmadığını belirtelim. Buna karşın iMessage üzerinde bu tip sorunlar yaşayan bazı kullanıcılar telefonun sıfırlanması durumunda sorunun çözüme kavuştuğu yönünde de mesajlar atıyor.

Tüm bu sorun iddiaları ve sorunların çözümleri için ortaya atılan iddialar ne kadar doğru bunun için Apple’ın resmiyet kazanacak açıklamalarını takip etmek gerekecek. Apple tarafından böyle bir açıklama yapılacak olursa sizlere belirteceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?