iOS 11 sonrasında, Apple’ın ana uygulamaları ve iOS desteği bulunan uygulamalar bir bir güncellenmeye başladı. iOS 11 işletim sisteminin yeni özelliklerinin uygulamalara da dahil edilmesi amacıyla yayınlanan güncellemelere son olarak YouTube katıldı. Bir süredir konuşulan ve Android işletim sistemlerinde yer alan birçok yan uygulamada bulunan özellik, yayınlanan güncelleme sonrasında iOS iMessage sistemine de eklenmiş oldu.

YouTube iMessage Desteğini Aldı

Son güncelleme sonrasında YouTube iMessage desteğini tamamen aktif hale getirdi. Birçok alanda desteği bulunan YouTube videolarını paylaşma özelliğini artık iMessage içerisinde de kullanabileceğiz. Kullanıcılar iMessage üzerinden birbirlerine YouTube videolarını gönderebilecekler. Sanki standart mesaj gönderiyormuş gibi herhangi bir videoyu karşı tarafa iletmek için sadece iMessage butonlarını kullanmak yeterli olacak. Yeni güncelleme sonrasında gelen bu eklentinin ayrıcalıkları da oldukça fazla. Ekstra özellikleri şöyle sınıflandırabiliriz;

  • iMessage üzerinden gönderilen YouTube videoları, mesajlaşma ekranından çıkmadan, uygulama değiştirilmeden videolar görüntülenebilecek. Android son sürümlerinde yer alan özelliklere oldukça benzer bir güncelleme olduğunu görüyoruz.

iOS iMessage

  • Eğer gönderilen videoları tam ekran olarak görüntülemek isterseniz, mesaj içerisinde gelen videoya tıklamanız yeterli olacak. Bu şekilde video tam ekran olarak açılabilecek. İstenirse YouTube uygulamasına da geçiş yapılabilecek.

Tüm bu özellikleriyle beraber güncelleme şu an kullanıma sunulmuş durumda. Kullanıcıların güncellemeyi App Store üzerinden gerçekleştirmesi mümkün. Henüz güncellemeyi cihazınızda göremiyorsanız, birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir. Güncelleme sunulmuş olsa da dağıtım biraz zaman alabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?