iMessage, iOS 14 İşletim Sistemiyle Değişecek

0
478
iMessage, iOS 14

iOS 14 işletim sisteminin kodlarının sızdırılmış olması, birçok konuda bilgi edinmemizi sağladı. Daha önce paylaştığımız içeriklerde bu konuda bilgilere yer vermiştik. İlk olarak iPhone 9, yenilenmiş olan iPad Pro ve Apple TV ürünlerinin geleceğini öğrendik. Hemen sonrasında ise Apple Fitness uygulaması için detaylar paylaşılmıştı.

Kaynak kodlarının içerisinde bir detay daha ortaya çıktı. Bu kez kodlarda iMessage uygulamasının değişeceği ve çok daha işlevsel bir hale geleceği konusunda bilgiler elde edildi. Şimdiden çok konuşulacak olan yeniliklerden söz edelim.

iMessage için Yeni Bir Dönem Başlıyor

İlk olarak uygulamanın arayüzlerinde önemli değişiklikler yapılacak. Daha detaylı bir arayüz göreceğiz ancak tek yenilik bu olmayacak. Bunun dışında kişi etiketlemeye yarayan “@” ifadesinin de kullanılacağı açıklandı. Böylece görüşmelerde kolayca kişi etiketlemesi yapabileceksiniz. Mesajların içerisinde kullanıcılarından söz etmek için kullanılacak olan sistem WhatsApp ile hemen hemen aynı şekilde işleyeceğini görmek mümkün olacak.

iMessage için yapılacak olan yenilikler bununla da sınırlı kalmayacak. İkinci kısımda mesajları geri çekme özelliğinin sunulduğunu göreceğiz. WhatsApp uygulamasında olduğu gibi artık mesajları silmek mümkün olacak.

iMessage, iOS 14

Gönderilen mesajların karşı tarafa ulaşmadan silinmesi mümkün olacak. Bunun için kullanıcıların mesajı silmesi yeterli olacak. Mesajın silinmesinden sonra mesajın silindiği konusunda bir ibare ekranda belirecek ancak mesaj görüntülenmeyecek. Yine bu özelliğin da WhatsApp üzerinde kullanılan bir özellik olduğunu biliyoruz.

Yeni güncelleme ile uygulamanın bir nevi eksiklikleri giderilmiş olacak. iMessage için gelecek olan güncellemenin iOS 14 işletim sisteminden sonra geçerli olduğunu göreceğiz. iOS 14 işletim sisteminin yayınlanacağı etkinlik ise WWDC 2020 etkinliği olacak. Merak edilen diğer tüm soruları etkinlik sonrasında yanıtlamış olacağız. Yine etkinliğin Haziran ayında yapılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Sarmal Ekranlı iPhone 12 Tasarımı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?