Uzun bir bekleyişin ardından tanıtılan iMac Pro serisi, Apple’ın şimdiye kadar sunduğu en güçlü bilgisayar olmasıyla beraber gündem olmuştu. Yeni seri bilgisayarlarda yer alan özellikler sadece Apple içinde değil, genel olarak bu sektördeki en iyi temsilcilerden biriyle karşı karşıya kaldığımızın kanıtı olmuştu. Fakat iMac Pro serisinin tanıtımından sonra bir türlü beklene çıkış açıklaması gerçekleşmedi. Bilgisayarlar ne zaman satışa çıkacak? Siparişler ne zaman açıklanacak? Gibi birçok soru cevap bekliyordu. Sonunda beklenen cevaplar ise geldi. iMac Pro siparişlerinin bugün itibariyle açılacağı açıklandı.

iMac Pro Nasıl Bir Bilgisayar?

Serinin bugün satışa çıkacağının açıklanmasının ardından cihazın özellikleri ise bir kez daha ilgi odağı oldu. Baştan beridir bahsettiğimiz üst düzey özelliklerden biraz bahsedelim. Tanıtımdan sonra detaylı bilgilendirmelerini yaptığımız iMac Pro, 18 çekirdek bir işlemci ile gelmekte.

iMac Pro

4.5 GHz hız değerine kadar ulaşan işlemciler, bu alanda en iddialı seri olma konusunda ilk detay. Oldukça başarılı işlemcilerin yanı sıra tam 4 TB SSD miktarının da altını çizmek gerekiyor. RAM konusunda da son nesli destekleyecek olan iMac Pro modelinin, ekran kısmında da çok daha başarılı olduğunu gördük. 27 inç boyutunda ve 5K Retina ekran çözünürlüğünde olan ekranlarında ayrı bir yenilik sunduğunu görüyoruz.

iMac Pro tüm bu özellikleriyle beraber 4999 dolar fiyatla satışa çıkacak. Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak iMac Pro Türkiye fiyatı epey bir can sıkacak gibi duruyor. 20 bin TL gibi rakamların üzerinde bir rakamdan söz edebiliriz. Fiyatla beraber çıkış tarihi konusunda da bilgiler verilmiş değil. Bunun için öncelikle serinin siparişlerinin açıklanmasını beklemek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Reklamları Tam Gaz Devam Ediyor

İLGİLİ HABER:  Türkçe Siri'ye Merhaba

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?