İlginç Facebook İstatistik Oranları

 

Facebook’un şuanda var olan bütün  sosyal ağlar içinde, dünya üzerinde en çok kullanıcısı olan sosyal ağdır. Bugün sizlere Facebook’un başka dikkat çekici istatistikleri hakkında fikirler vereceğiz.

 

4 Şubat 2004’de kurulan facebook, her geçen gün insanların sosyal hayatındaki yerinin önemli bir kısmında yer lamaya devam ediyor. Sosyal medya kavramının en önemli adımı olan facebook, insanların iletişim kurma, sosyalleşme, ilginç istatistikleri ile dikkat çekiyor.

Bugünkü yazımızda en çok sosyal medya kullanıcına sahip olan facebook hakkında size bazı ilginç istatistikler hazırladık.

 

Facebook istatistikleri 

Yapılan araştırmalara göre Facebook, 2015 aralık ayında tüm dünyada 1.59 milyar kullanıcı sayısına sahip. Hatta düşünün ki Çin dünyanın en kalabalık ülkesidir ve nüfusu 1.37 milyardır ve facebook şayet bir ülke olsaydı dünyanın en kalabalık ülkesi ünvanını alacaktı.

 

Küresel olarak verilere bakıldığında Facebook aktif kullanıcı sayısı 1.55 milyardır. Buda bize gösteriyor ki kullanıcılar facebook’a sadece üye olmuyor ve aktif bir şekilde bütün uygulamaları kullanılıyor.

 

Günlük veriler dikkate alınırsa facebook, aktif kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla bir rakama tekabül ediyor.

Akıllı telefonların daha fazla kullanılmasıyla facebook kullanımının büyük çoğunluğunun mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiği görülüyor. Hatta 1.39 milyar insan facebook’a akıllı telefonlarından giriyor.

 

Geçtiğimiz dönemlerde facebook, canlı yayın özelliğini getirince, bir gün içinde 8 milyardan fazla video facebook üzerinden izlenmeye başlandı. Bu 8 milyar video 500 milyondan fazla kullanıcı tarafından izlenebiliyor.

 

Türkiye de ise 30 milyon kadar facebook kullanıcı var. Facebook uygulamasını günlük düzenli olarak kullanan kişi sayısı ise ortalama 27 milyon. Özellikle mobil cihazlar üzerinden Türkiye de facebook kullanan kişi sayısı aylık ortalama 24 milyon kişiyi buluyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?