Apple’ın bu sene en başarılı ürünlerinden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonları Samsung’un da amiral gemisinde sorunlar yaşamasıyla beraber bir adım daha öne çıkmaya başladı. Satış rakamlarına da doğrudan yansıyan bu durum sonrasında Apple’ın çok daha fazla iPhone 7 satışı yaptığını da biliyoruz. Tabi haliyle her sene olduğu gibi bu senede satışların başlamasıyla beraber iPhone 7 kuyruklarını da görmeye başladık. Ülkemizde de geçen senelere göre daha az yaşansa da satışın başladığı anlarda birçok merkezde kuyrukların oluştuğunu da söylemek gerek.

Her sene olduğu gibi bu senede aslında bir çılgınlığa dönüşmeye başlayan iPhone satışlarının artarak devam etmesi de dikkatleri çekiyor. Telefonun diğer telefonlarla karşılaştırıldığında satış fiyatı olarak çok daha üst seviyede olduğunu düşünürsek aslında iPhone serisinin her modeli için belli bir kitleye hitap eden bir telefon modeli olduğu yorumunu yapabiliriz. Fakat satış rakamları bu durumu net bir şekilde yalanlıyor.

iPhone-7-satışları

iPhone alabilmek için kedi çekenler, arabasını satanlar bile olması aslında bu durumu açıklıyor. Peki, bu derece bir çılgınlığa dönüşen iPhone serisinin son üyesi olan iPhone 7 akıllı telefonlarını bedava alabileceğinizi söylesek?

İlk etapta kulağa ilginç gelse de yapılan etkinlikler nedeniyle böyle bir durum ortaya çıktı. Son olarak ise Ukraynalı bir şirket Allo, kullanıcılara iPhone 7 hediye edeceklerini duyurdu. Fakat iPhone 7 hediyesi için kullanıcılara sunulan şart bu kadar da olur mu dedirten cinsten. Zira bedava iPhone 7 almak isteyen kullanıcıların adlarını Seven iPhone olarak değiştirmeleri gerekiyor. Adını değiştirip pasaportları ile şirkete başvuran ilk 5 kullanıcı bedava iPhone 7 kazanıyor. Bir nevi iPhone çılgınlığının ne boyutlara ulaştığını ölçeceği düşünülen etkinliğin nasıl karşılık bulacağı merak konusu.

Gerçekten kullanıcılar iPhone 7 için isimlerini değiştirmeye bile razı mı bilinmez ama Apple’ın akıllı telefon serisinin diğer serilere göre çok daha farklı bir etkisi olduğu da kesin. Haliyle hayranlık derecesinde birçok Apple tutkunu iPhone satışlarının bu konuma gelmesine de ana neden.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?