İki Yeni iPad Modeli Geliyor

0
53

Apple’ın geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni tablet modelleri bir hayli başarı elde etti. Özellikle ekranların hassaslık derecesinin değiştirilmesi ve haliyle Apple Pencil serisinin yeteneklerinin artırılmış olması, satışların yükselmesinin önünü açmış oldu. Bu şekilde yeni iPad modellerinin satışında başarı elde edilmiş olması, Apple’ın 2018 yılı içerisinde de tablet alanında yenilenmiş serileri sunacağı iddiasının ortaya çıkmasına neden oldu.

Yılın başından beridir konuşulan iddialar arasında yer alan yeni iPad modelleri için ise son olarak kod numaralarının paylaşımı yapıldığı görüldü. Avrasya Ekonomi Komisyonu tarafından onay alınmasıyla ortaya çıkan kodlar, iki farklı tablet modelinin yolda olduğunu gösteriyor.

2018 iPad Modelleri Ne Zaman Gelecek?

Avrasya Ekonomi Komisyonu tarafından onay aldığı görülen yeni tablet modellerinin, A1893 ve A1954 kodlarıyla beraber yayınlandığı görüldü. Bu kodlarla beraber yeni tablet serilerinin geleceği bir nevi doğrulanmış oldu. Mevcut tablet listesinde yer almayan tabletlerin kodlarının onaylanmış olması, yeni modellerin 2018 yılı içerisinde geleceğini de gösteriyor.

iPad 2018

Diğer bir ipucu üzerinden ilerlediğimiz zaman ise yeni modellerin tasarım değişikliği ile geleceğini görüyoruz. Daha önce iOS 11 işletim sisteminde yer alan “modern” ifadesinin iPhone X modelini işaret ettiği görülmüştü. Şimdi ise iOS 11.3 beta sürümlerinde iPad modelleri için modern ifadesi kullanılıyor. Yani yeni gelecek olan tabletlerin de iPhone X akıllı telefonlarının getirdiği tasarım değişikliklerine sahip olması bekleniyor.

Yine Face ID bölümü kullanacağı ve çentik bölümü dışında tam ekran tasarımına sahip olacağı düşünülüyor. Yeni tablet modellerinin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda şu an için elde ettiğimiz bir bilgi yok. Fakat bu tablet serilerinin işaretleri de WWDC 2018 etkinliğinde verilebilir. Ekran bir açıklama pek beklenen bir durum değil.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Fotoğraf Öğreticisi için Yeni Videolar Yayınladı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?