iFixit iPhone Kullanıcılarına Müjdeli Haberi Verdi

0
103
iFixit iPhone

iPhone yavaşlatma davası uzadı gitti. Apple’ın konuyu kabul etmesiyle başlayan süreçte, son olarak markanın özrüyle karşılaştık. Apple kullanıcılarından özür dilerken, aynı zamanda batarya ücretlerinde de çok ciddi oranda indirime gitmişti. 50 dolar gibi bir indirimi açıklayan marka, sorunu bir şekilde çözmüş oldu. En azından kullanıcıların pil yenileme işlemi yapmaları sağlanmış oldu. Fakat Apple’da yaşanan bu durum bazı farklı rakiplerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bunlardan birisi de iFixit oldu. Tamir kitleriyle tanıdığımız iFixit, eski iPhone modellerinde yaşanan bu durum sonrasında harekete geçti ve batarya tamir kitlerinde rekor indirimlerini duyurdu.

iFixit İndirimleri Dikkat Çekiyor

Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında iPhone batarya değiştirme kitlerinin indirimle satışa çıkarıldığı açıklandı. Firma tarafından verilen bilgiye göre en pahalı olan değişim kiti 29 dolar olacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının alabileceği en profesyonel değişim kiti, 29 dolar olacak. Seriler eskidikçe fiyat kısmında da düşüş devam ediyor.

iFixit iPhone

Buna göre iPhone 6 ve iPhone 6S sahiplerinin değişim kiti için ödemeleri gereken ücretin 25 dolar olduğu açıklandı. iPhone SE modeli için 20 dolar ve en eski seri olan iPhone 4S modeli için 17 dolar değişim kiti ücretleri açıklandı.

Bu ücretler resmi olarak açıklanmış olan fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor. Batarya değişim kitleri için istenen ücretin yılbaşından sonra değişmesi de gündeme gelebilir. Fakat şu an için bu fiyatlarla beraber birçok kullanıcı iFixit kitlerine yönelecek gibi duruyor. Apple’ın konu hakkında ise bir açıklaması bulunmuyor. Markanın bu süreci kendi içerisinde sonlandırdığını söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yılın En Çok Satan Cihazı Oldu

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Ne Kadar Tamir Edilebilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?