iFixit pil, ekran ve NFC dahil olmak üzere Apple Watch’un çeşitli bileşenleri için tamir kılavuzları yayınladı. Kılavuzlar Apple Watch’un kasasını açma sonucunda zarar görebilen yapıştırıcı ve NFC anten tamiri için ek adımların yanında, Apple Watch’un OLED ekranının ve pilini değiştirmek için hangi yönergelerin izleneceğini gösteriyor.

Apple-Watch-Ekran-Tamiri

Bataryayı çıkarmadan OLED ekranın değiştirilmesi mümkün ve ekranın kasadan ayrılması için sivri uçlu bir araca ihtiyaç var. Yine bataryayı değiştirmek için ekranın kasadan ayrılması ve kavisli bir araç ile bataryanın gövdeden kaldırılması gerekiyor. Tüm bunları diğer donanımları etkilemeden yapmak mümkün ve pil ile ekranın değiştirilmesi hemen hemen aynı.

Apple Watch’un ekranı çıkarıldığında onu gövdeye yapıştıran yapıştırıcı zarar görebiliyor ve bu konuda biraz daha titiz davranmak gerekiyor. NFC anteni aşağıdan destekli yapışkan bant ile ilgili odağa bağlantılıdır ve yine değişim sırasında yeni NFC kablosunun bu odağa bağlanması gerekiyor. Pilin daha sonra hareket etmesinin önüne geçmek için altındaki yapıştırıcının yenilenerek sıkıca gövdeye bastırılması gerekiyor.

Apple-Watch-Batarya-Değişimi

iFixit’in onarım kılavuzunun kullanılabilmesi için birçok aracın satın alınması gerekiyor ve Apple Watch için henüz yedek parça stoğu mevcut değil. Apple Watch’un üretim sorunları göz önüne alındığında yedek parçalarına ulaşmak biraz daha zaman alacak gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  4 Kameralı iPhone Sızdırıldı – Beklemeye Değer

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?