iFixit, Apple Watch Sport Modelini Parçalarına Ayırdı

0
422

Bugün Apple Watch teslimatlarına başlandı. Teslimatların yapılmaya başlamasıyla birlikte iFixit Apple Watch’u parçalarına ayırdı.

38 mm Apple Watch Sport modelini parçalarına ayıram iFixit, Apple Watch’un ekranının gövdeden ayrılmasının zor ve zahmetli olduğunu belirtiyor. En önemli özelliklerinden iki tanesi olan Taptic Engine ve Digital Crown, Apple Watch’un arka tarafında kolayca görüntülenebiliyor. Ayrıca yine arka tarafta, hafifçe yapıştırılmış ve kaldırması kolay minik 3.8 V – 205 mAh pil mevcut. 42 mm kasa boyutu 38 mm kasa boyutuna göre daha uzun pil ömrüne sahip olacak. Bu yüzden Apple’ın 42 mm kasa içerisinde daha fazla olan boşlukları dolduran ve daha  yüksek kapasiteli pil kullandığı düşünülüyor.  iFixit S1 çipe kadar ilerlemiş olsada o kısımda inceleme yapmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor ve o kısımla ilgili daha fazla detay önümüzdeki günlerde gelecektir.

Apple Watch’un içindeki sınırlı boşluk sebebi ile Apple’ın yaratıcı yaklaşımı ile mikrifon şeritinin sarılı olduğu tespil edilmiş.

Yapılan bu ilginç iFixit çalışmasının Apple Watch’la alakalı olan gelişmelerini önümüzdeki günlerde paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Sport'un "Iyon-X" Camına Çizilme Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?