IFA Etkinliği’nde İlk Akıllı Telefon Duyurularını Acer Yaptı

0
48
IFA Etkinliği’nde İlk Akıllı Telefon Duyurularını Acer Yaptı

IFA Etkinliği’nde İlk Akıllı Telefon Duyurularını Acer Yaptı: Liquid Z6 ile Z6 Plus

Almanya’nın başkenti olan Berlin’de gerçekleştirilen IFA etkinliğinde gerçekleştirilen ilk akıllı telefon tanıtımları Acer tarafından yapıldı.

Acer, Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2016 etkinliği çerçevesinde iki yeni akıllı telefonunun duyurusunu yaptı. Liquid Z6 ile Z6 Plus isimli telefonlar, aralarında bulunan özellik ile fiyat farkları açısında epey dikkat çekiyor.

Öncelikle Liquid Z6’yı değerlendirmek gerekirse telefon, 130 dolarlık bir fiyat ile satışa sunulacak. 5 inç büyüklüğe ve 720p çözünürlüğe sahip olan ekranı ile Z6, işletim açısından da 1.25GHZ hıza sahip 4 çekirdekli MT6737 işlemcisini kullanıyor. 8 GB dahili hafızası ile depolama imkanı sunan Z6’da 1 GB RAM bulunmakta. Z6 enerjisini ise 2000mAh güce sahip bataryasından alacak. Z6’kamerası hakkında henüz paylaşılan bir bilgi mevcut değil.

Liquid Z6 Plus’a geldiğimizde ise Z6’ya kıyasa 2 katın daha da üstünde bir fiyat etiketi gözümüze çarpıyor. Acer’ın yeni modellerinden Z6 Plus’a sahip olabilmek için ödemeniz gereken fiyat 280 dolar olacak. Z6’ya kıyasla fiyatının yanı sıra teknik özellikleriyle de dikkat çeken Z6 Plus’ın Full HD 5.5 inç boyuta sahip bir ekranı bulunuyor. İşletim sisteminde de farklar görünüyor. Z6 Plus’ın işletim sistemini 8 çekirdekten oluşan Mediatek MT6753 işlemcisinin üstlendiğini görüyoruz. Z6 Plus’da ayrıca 32 GB dahili hafızayla 3 GB da RAM bulunuyor. Arka kamerası 13 megapiksel, ön kamerası 5 megapiksel olan Z6 Plus, enerjisini ise 4080 mAh güce sahip yüksek gücüyle dikkat çeken bataryasında alıyor. Z6 Plus uzun süreli şarj imkanıyla dikkat çekecek gibi.

Cihazlar büyük ihtimalle Türkiye’de de satışa çıkacak. 

İLGİLİ HABER:  Yine Pil Sorunu Ve Yine Apple

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?