iCloud bir nevi Apple için her şey anlamına geliyor. Özellikle de iPhone 7 tanıtımına günler kala iCloud bulut servisine yeni depolama alanı eklenmesi biraz manidar karşılandı. Aslında bu kötü bir şey olmamakla beraber yeni nesil iPhone 7 modellerinde arttırılabilir hafıza olup olmayacağı yönünde bir düşünceye sevk ettiğini söylemeden geçmeyelim. Bu yönden bakıldığında iCloud 2 TB depolama alanının Türkiye’de de aktif edilmesi 7 Eylül 2016’ya gözlerimizi daha dikkatli çevirmemize sebep oldu.

Yalnızca belirli ülkelere göre değil tüm dünyada değişikliğe uğrayan iCloud fiyatları bu sebeple ilgi görecek gibi duruyor. Şuan için ülkemiz başta olmak üzere Ortadoğu, Avrupa, Karayipler, Amerika, Afrika, Asya Pasifik bölgelerinde kullanılabilir iCloud fiyatları tümüyle güncellendi. Güncellemelerin ardından baktığımız zaman Birleşik Krallık için 50 GB iCloud fiyatı 0.79 £ seviyesine yükseldi. Birleşik Arap Emirliklerinde ise 3.69 AED karşılığında temin ediliyor.

iCloud-ta-2-TB-Depolama-Alani-Secenegiyle-Gelen-Fiyat-GuncellemesiSık kullanılan 200 GB iCloud fiyatı ise Türkiye’de 7.99 TL olurken Birleşik Krallık fiyatı 2.49 £, Birleşik Arap Emirlikleri içinse 10.99 AED oldu. 1 TB iCloud için Türkiye’de 29.99 TL ödememiz gerekiyorken Birleşik Krallıkta artık 6.99 £, Birleşik Arap Emirliklerinde de 36.99 AED ödenecek.

Yeni 2 TB iCloud fiyatı içinse Türkiye’de 59.99 TL’lik bir fiyat söz konusu. Mantıken bakıldığında bulut teknolojilerinin fiyat aralıkları açısından Apple oldukça uygun bir fiyat vermiş. Ortalama olarak aylık 60 TL ödeyerek iCloud üzerinde 2 TB depolama alanına sahip olabilirsiniz. Bu yüksek miktarlı veriye sahip olanlar, iş için ve profesyonel amaçlar için iPhone kullananlar için kaçırılmayacak bir fırsat.

Aynı şekilde tüm dünya ülkelerinde 2TB iCloud aktif hale gelirken İngiltere’de 13.99 £, Birleşik Arap Emirliklerinde de 73.99 AED karşılığında kullanıcılara sunulacak. iPhone 7 ile birlikte 32 GB’a artan minimum depolama alanının ardından bu iCloud atağının bize neler getireceği ise merakla bekleniyor. Görünen o ki Apple artık depolama birimlerinin seviyesini her anlamda yukarı çekmeye kararlı. Fiyat performans açısından da rakipleriyle en azından bulut depolama açısından kıyaslandığında avantajlı olduğunu her açıdan gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?