iCloud Servis Sorunları Can Sıkmaya Başladı

0
157

iOS güncellemeleri giderek yaygınlaşmaya devam ediyor olsa da her yeni güncelleme sonrasında farklı bir sorun gündeme geliyor. Henüz iPhone akıllı telefonlarının yavaşlamasına neden olan sorun için iOS 11.3 sürümünün çözüm oluşturacağını yeni duyduk. Tam sorunlar giderilme aşamasına geldiğinde bu kez ise iCloud servisinde bir sorun ortaya çıktı. Yeni beta güncellemesi yayınlandıktan sonra ortaya çıkan sorunlar, kullanıcıların epey bir zor durumda kalmasına neden oluyor. Sorunların zaman zaman tekrar ettiğini belirterek yaşanan gelişmelere bakalım.

iCloud Girişlerinde Sorun!

Sıkıntılar ile olarak iCloud giriş sisteminde yaşanmaya başladı. Kullanıcılar mail ve şifreleriyle beraber sisteme giriş yapmak istediklerinde, sistem hatası ile karşı karşıya kalıyorlar. Yaşanan bu sorun nedeniyle, dün gün içerisinde iCloud sistemine giriş yapılmada da sorunlar yaşandığını belirtelim.

iCloud

Gün boyu giriş yapılamayan sistemin, akşam saatlerinde düzeldiği ortaya çıktı. Apple servisleri konusunda verdiği rapor dökümlerinde de servislerde yaşanan sorunu doğrulamış durumda. Sorun sürekli değil ancak sık sık tekrarlamakta.

 Uygulamalarda Benzer Sorunlar Yaşanıyor

iCloud sisteminde yaşanan bu giriş sorunlarının yanı sıra uygulamaların iCloud yedeklemelerinde ve erişimlerinde de sorunlar yaşandığını belirtelim. Mesaj servisinde, takvim uygulamasında ve WhatsApp yedeklemelerinde de sorunlar yaşandığı, kullanıcılardan gelen yorumlar arasında.

Servislerin çalışma durumlarına baktığımız zaman şu an için bu sorunların devam etmediğini ve çözüme kavuşturulduğunu görmekteyiz. Ancak neden kaynaklandığı bilinmeyen sorunların devam etmesi ve sık sık tekrarlanması ana sorun gibi gözüküyor. iOS 11.3 güncellemesi sonrasında bir hata mı oldu? Yoksa başka bir sorun mu var? Soruların cevaplarını Apple verecek. Bu şekilde sıkıntılar devam edecek olursa Apple yine eleştirilerin hedefi olacak gibi.

Önceki Haber: Türk Telekom Siri İle Lira Gönderimi Sistemini Duyurdu

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Akıllı Saatleri İçin Yeni Planları Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?