Apple, Türkiye’de servislerine bir indirim yapıyor bir zam yapıyor. İlk olarak iPhone XR ve iPhone XS serilerinin tanıtıldığı etkinlik sonrasında tüm Apple ürünlerine zam yapılmıştı. Uzun süre devam eden zamların hemen sonrasında ise bu kez yeni iPad tanıtımı sonrasında fiyatlarda güncelleme yapıldı. Bu kez fiyatlar ciddi bir oranda bir indirimle gündeme geldi. Ardı ardına yapılan indirimlerin hemen sonrasında ise bu kez servislere zam gelmeye başladı. Zamlar ilk olarak App Store uygulamalarında karşımıza çıktı. Hemen sonrasında ise iCloud servisinde zamlar yapıldığı açıklandı.

iCloud Yeni Fiyatlar

App Store zamlarından sonra açıklanan iCloud zamları yine can sıkacak cinsten. Bu noktada kullanıcıların 50 GB iCloud alanı satın almaları için artık 6.49 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Bu zamana kadar servis üzerinden 50 GB alan satın alınması karşılığında 3,99 TL ödeme yapmak yeterli oluyordu. Aynı durum 200 GB alan satın almak isteyen kullanıcıların da karşısına çıkıyor.

iCloud zamları

200 GB alan satın almak istediğiniz zaman ise artık 19.99 TL yani 20 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Bu zamana kadar ödenen ücret ise 11.99 TL yani 12 TL olarak belirlenmişti. Zamların tüm paketleri etkilediğini de belirtelim. Asıl merak edilen konu ise zamların devam edip etmeyeceği. Henüz bu konuda net bir açıklama yok ancak zamların bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone X için Ücretsiz Servis Programı

İLGİLİ HABER:  İşte iPhone SE 2 için Canlı Görseller

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?