Huawei D8 özellikleri

Ülkemizde de birçok yerde faaliyet gösteren Çin’in teknoloji üretici şirketlerinden olan Huawei, önümüzdeki yıl içinde D8 isimli yeni bir amiral serisi telefonu tanıtmaya hazırlanıyor.

İşte bu Huawei D8 özellikleri;

Huawei, 2016 yılında “D” başlığı ile yeni birçok telefonlarını tanıtmayı planlamaktadır. Ülkemizde de telefon piyasası içerisinde de yer alan, geçen sezon içinde Galatasaray Spor Kulübü’nün de sponsorluğunu yapan Huawei’nin bu prototipindeki amiral serisi modelinin ismi Huawei D8 olacaktır. Huawei’de mobil alanı sorumlusu He Gang’ın yapmış olduğu açıklamalara göre 2016 yılı içerisinde “D” serisine yoğunlaşacaktır.

Huawei D8 ve Özellikleri:

2016 yılı içerisinden 2016 yılı ortalarına doğru bu cihazın tanıtılması beklenmekte olan D serisinin en son çıkan modeli olacak olan Huawei D8’in teknik özellikleri ile ilgili şuan için kaynaklı bir sızıntı yoktur; Ancak bazı söylentiler de mevcuttur. Huawei D8’in 5,5-inç boyutunda Quad HD çözünürlükte bir ekran donanımı ile gelmesini beklenmektedir. 4GB RAM’e yer verileceği tahmin edilmekte olan bu seride Huawei D8’de Huawei’in üretimi olan Kirin 960 yonga setine yer verilmesi de bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Parmak izi teknolojisi gibi amiral serilerinde artık görmeye alıştığımız özelliklere de sahip olmayı beklekte olduğumuz Huawei D8, basında sızan haberlere göre ön panelinde kullanılacak olan safirden yapılmış olan taşsı bir cam ile fark yaratacak. Ve ayrıca Huawei D8’de yer alacak ve bu seride kameralarının da üst segmente hitap etmekte olan bir cihaz olması nedeni ile daha iyi olmasını beklemekteyiz. Resmi bir açıklamada bulunmamak ile birlikte basına sızan haberlere göre bu serideki telefonun 775 dolar gibi bir ortalama fiyata satışa sunulması beklenmektedir. 2016 yılı ve ortalarında Huawei D8’i raflarda görmemiz mümkün olabilir.

Teknoloji çağı ile gelişen ihtiyaçlarımıza teknolojinin de katkıları ile hayatımızı daha ergonomik ve kolay yaşanabilir bir hale getirecek şekilde tüm teknolojik ürünler ve teknolojik prototipler kullanarak sosyal ve iletişimsel yaşantımızı daha ergonomik bir hale getirme şansını teknolojik faaliyetler ile elde etmekteyizdir. Bakıldığında teknolojinin gelişmesi ile geçilmiş son dönemlerinde gelişen teknolojik ve evrensel bilişsel teknik ve değerleri içinde nitelenen ve modern çağın ihtiyaç ve zorunluluklarına hitap ederek bunlara ayak uyduran birçok teknolojik ürünler bu gelişimler dâhilinde ortaya çıkmıştır. Son yıllardaki akıllı telefon sektöründe önde gelen firmalara bakılacak olur isek tüketici değerleri dikkate alınıp bunu kapitalist bir alana döndürmeyi de ihmal etmemişlerdir.

Akıllı telefonlar insanlığın son yıllarında bir nebze de olsa ihtiyaçtan öte lüks, konfor değerlerini ön plana çıkarmakta, tasarım ve ışıltısı ile de tıpkı bir mücevher görünümü kazandırılmışlardır. Gelişen ve yükselen teknolojik ürünler, tüketici kitlelerin talep ve arzuları doğrultusunda incelenen iç ve dış dizayn açısından sık sık uygun elverişleri doğrultusunda değiştirilmiştir.

Akıllı telefon denince aklımıza gelen ülkeler şüphesiz ki uzak doğuda öncü sanayi ve teknolojik gelişimini tamamlamış ve bu gelişimleri en iyi şekilde tamamlayıp, kullanan toplumlar genel olarak uzak doğu kökenlidir. Uzak doğu firmaları akıllı telefon teknolojisinin son yıllarda değişime gittiğini hepimiz bilmekteyiz. Daha hızlı ve daha güçlü ve dayanıklı ancak en hafif üretimi bu doğrultuda yapmak esastır. Bu daha hafif materyal ve metal alaşımlar ile yapılan dökümler sayesinde ağırlığı azaltıp iç donanımlarda ki gelişimler ile arttırıp hızlı bir işlem gücünü de önde getirici imkânlar teyit edilir. Günümüzde birçok uluslararası rekabet hızla da teknolojinin gelişmesi oranında aynı değerlerde büyümektedir. Bu rekabet şartlarında tüm rakipler ile var olabilmenin ön koşulu her daim en önde koşabilmektir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?