Huawei Biraz Daha Uğraşırsa Apple’ı Geçecek

0
46
Huawei Apple

2017 yılı akıllı telefon satışları için açıklanan son çeyrek verileri kafaları bir hayli karıştırdı. Yeni çeyrek için açıklanan akıllı telefon satış verilerinde birçok sürprizde yaşanmıştı. Sıralamada büyük değişiklikler olmasa da iki büyük rakip olan Apple ve Huawei arasında dengelerin değiştiği ortaya çıkmıştı. Daha önceki haberlerimizde de dile getirdiğimiz yeni satış verilerine göre Huawei markasının genel akıllı telefon satışında ikinci sıraya yerleşerek Apple’ı geçmek için çok kısa bir süresi kaldığı belirtilmişti. Şimdi ise son ortaya çıkan raporlar bu durumun çok gecikmeyeceğiniz gösteriyor.

Huawei Sene Sonu Apple’ı Geçebilir

İddialara bakacak olursak teknoloji devi Apple’ın işi bir hayli zor. Daha önce Huawei modelinin elde ettiği çıkış ile zaten markayı tehdit ettiği görülüyordu. Fakat son raporlar Çinli teknoloji devinin Apple’a çok daha yakınlaştığını gösteriyor. Çinli teknoloji devinin %12 rakamına kadar ulaşan satış pazarı payının Apple’ı yakaladığı görülüyor.

Huawei Apple

Teknoloji devinin Apple ile arasında sadece 2 milyon akıllı telefon satışı var. Eğer iPhone 8 akıllı telefonları gecikir ve Çinli teknoloji devinin Mate 10 modelinde beklenen teknolojiler kullanıcılara sunulursa, bu durumda akıllı telefon devi yerini kaybetmiş olacak. Tabii ki Apple’ın yerini Çinli teknoloji devi dolduracak. Bunun yanı sıra markanın Çin pazarında da liderliği açacağı düşünülüyor.

Huawei Yeni Modellerde Önde

Bir kötü senaryodan daha söz edelim. Diyelim ki iPhone 8 akıllı telefonları gecikmedi. Bunun yanı sıra iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri de satışa çıktı. Apple için en iyi senaryo gelişse bile Huawei’nin akıllı telefonlarının daha ucuz olması ve markanın yeni seri akıllı telefonlarında üst düzey teknolojilere yer verilmesi yine Apple’ın geri planda kalmasına neden olabilir. Öyle ki aradaki fark sadece 2 milyon. Genel satışları düşündüğümüz zaman daha fazla ürün yelpazesi olduğu için Çinli teknoloji devinin bir hayli yüksek satış elde edeceği de görülüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s için Yinelenen 12 Megapiksel Kamera Söylentisi

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 ve iPhone 7s Plus Aynı Videoda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?