Huawei Apple Deplasmanına Yeni Model İle Gidiyor

0
69

Akıllı telefon dünyasında her ne kadar Apple ve Samsung liderliği sürekli aralarında değiştiren iki firma olarak dikkat çekse de aslında işin gerçeği tam olarak bu değil. İki markanın da gerçekten çok yüksek satış oranları var ve gerçekten tekil olarak akıllı telefon pazarının liderleri konumundalar.

Fakat genel anlamda değerlendirdiğimiz zaman aslında akıllı telefon pazarının liderinin Çin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda Huawei başka olmak üzere birçok Çinli üreticinin akıllı telefon pazarında hem üretimler konusunda hem de satış konusunda çok ciddi rakamlara ulaştığını da söylemek yanlış olmaz. Hatta genel olarak değerlendirildiğinde Çinli markaları bir arada alırsak akıllı telefonun lideri olmayı başarıyorlar.

Huawei Apple’a Karşı Yarışta

Fakat tekil olarak değerlendirdiğimizde tabi ki Apple ve Samsung’u geçmek pek kolay gözükmüyor. İşte Huawei bu durumu değiştirmek adına yeni adımlar atmaya da başladı. Genelde Çin ve Avrupa pazarında satış yaptığı bilinen akıllı telefon devi Apple’ı geride bırakabilmek için ise Amerika’da yeni bir akıllı telefon pazara sunuyor.

Huawei Apple

Satış rakamlarını arttırmak isteyen markanın yeni telefonu hakkında belli başlı detaylarında ortaya çıktığını belirtelim. Bu noktada yeni telefonun ise çok yüksek özelliklere sahip olacağı düşünülmüyor. Nitekim ilk verilen bilgiler de bu yönde. İddialara göre telefonlar daha çok fiyat performans dengesine hitap edecek ve hesaplı bir telefon olacak.

Satışlar Ne Kadar Artar?

Hesaplı ürün kategorisinde yer alacağı düşünülen yeni akıllı telefonların markanın satışlarını ne kadar arttıracağı da şimdiden merak konusu oldu. Huawei bu konuda beklentilerini açıklamadı fakat Amerika pazarında başarılı olursa markanın Apple yarışında da büyük bir yol alacağını söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 için Yepyeni Özellik Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?