Huawei Apple Çıkışı İle Şaşırttı

0
97

Akıllı telefon pazarının sürekli genişlemesiyle beraber sektör giderek büyümeye başladı. Akıllı telefon pazarının bu kadar genişlemesi ve sektörün sürekli büyümeye devam etmesiyle beraber bazı dev teknoloji markaları da daha çok akıllı telefonları ile sektörde yer almaya başladı. Bu firmalar arasında en çok ilgi çekenleri ise Apple ve Samsung olarak biliniyor. Geliştirdikleri akıllı telefon teknolojileri ile bu alanda en iyi iki firma olarak bilinen Samsung ve Apple’ın en büyük rakipleri ise Huawei.

Çinli akıllı telefon üreticisi olan Huawei, dünya üzerinden akıllı telefon üretimleri içerisinde en büyük 3.firma olarak biliniyor. Her sene üretim konusunda ilk üç sırada yer almayı başaran firma bununla beraber yeni amiral gemisi akıllı telefon serileriyle beraber de her geçen gün satış rakamlarını da biraz daha arttırmaya başladı. Artık teknoloji devlerine de kafa tutmaya başlayan Huawei, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrasında ise şok bir iddia ile gündeme geldi.

huawei-applae-savaşı

Şirket CEO’su olarak bilinen ve açıklamaları ile beraber her seferinde yeni bir gündem yaratan Richard Yu, yaptığı son açıklamada ise Huawei’nin hedefinin akıllı telefon alanında lider olmak olduğunu belirtti. Şu an için sektörün liderli konumunda olan Apple’ı 5 yıl içerisinde geride bırakacaklarını açıklayan Richard Yu, söz konusu açıklama ile beraber bir kez daha gündem olmuş oldu.

Apple’ın 5 yıl içerisinde geride bırakma planı olan Huawei, bu açıklamanın yanında son üretim ve satış sayıları konusunda da bilgilendirmeler yaptı. Yapılan bilgilendirme de Huawei akıllı telefonlarının bu yıl için 33.6 milyon rakamında üretildiği belirtildi.

Apple’a Yetişebilecek Mi?

Apple’ın ise uzun süredir en çok konuşulan telefonlarından biri olan iPhone 7 için bu sene üretim rakamlarının 45.5 milyon civarında olduğunu biliyoruz. Bu rakamlar göz önüne alındığında hem iPhone 7 serisinde daha önceki serilere göre bir düşüş olması hem de Huawei marka telefonların üretiminin sürekli olarak artması markanın bu hedefinin de gerçek olabileceğini gösteriyor. Apple’ın bu açıklamalara nasıl karşılık vereceği ise merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Bu Kez A11 Fusion İşlemcileri Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?