“http-win.cpp:158 Peer cetificate cannot be authenticated” hatası nasıl düzeltilir?

1
56

Sitemize gelen bir soru üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdik.  “http-win.cpp:158 Peer cetificate cannot be authenticated” hatası ile karşılaşan bir AppleUzmani.net takipçisi bu konuda neler yapabilieceğini sordu. Daha önce de bu tarz sorularla karşılaşmıştık.

Öncelikle ifade edelim ki “http-win.cpp:158 Peer cetificate cannot be authenticated”  hatasının sebebi henüz tam olarak bilinmiyor. Ama bu hatanın Windows işletim sistemlerinde Cydia Impactor üzerinde meydana geldiği biliniyor. Mac ve Linux işletim sistemlerinde daha önceden bu hatanın meydana geldiği konusunda bir duyum almadık.

http win cpp 158 hatası

Cydia Impactor, imzalanmamış iOS uygulamalarını, jailbreak yapılmamış cihazlara yüklemek için kullanılan başarılı bir program. Bu sayede istediğiniz IPA dosyasını iOS cihazınıza (iPhone, iPad, iPod) yükleyebiliyorsunuz.

http-win.cpp:158 Peer cetificate cannot be authenticated”  hatası çözümü

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu hata Windows kullanıcılarının karşılşatığı bir hata. Bu yüzden nu hatayı düzeltmek için Windows kullanmak yerine Mac veya Linux kullanmalısınız.

Eğer Mac bilgisayara sahip değilseniz, sanal bir sunucu üzerine macOS kurmanız gerekiyor. Sonra da bu macOS üzerine Cydia Impactor’ü kuracaksınız.

 

Daha sonra istediğiniz .IPA dosyasını, Cydia Impactor kullanarak, iOS cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Diş beyazlatma

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?