HomePod Yazılım Güncellemeleri Nasıl Yapılacak?

0
97

Apple’ın ilk akıllı ev hoparlörü olan HomePod cihazı 9 Şubat itibariyle satışa çıkıyor. İlk olarak Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde satışa çıkacak olan HomePod, yeteneklerine ve harcadığı enerjilere bakacak olursak bir hayli satış elde edecek.

En az Apple Watch serisi kadar çok konuşulan cihazın, ülkemizde ne zaman satışa çıkacağını bilemiyoruz ancak bu modelin, 9 Şubat itibariyle satışa çıkmasıyla beraber yeni detaylar öğrenilmeye başlandı. Henüz ülkemiz için biraz erken olsa da HomePod için ortaya çıkan yeni detaylardan birisi de yazılım güncellemesi. Öyle ki Apple, yazılım konusunda cihazın çok uzun ömürlü olacağını belirtmişti. Peki, HomePod nasıl güncellenecek?

HomePod Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

İlerleyen dönemlerde Apple’ın yeni akıllı hoparlörünü tercih edecek olan kullanıcılar için en önemli bilgi yazılım güncelleme bilgisi olacak. Öyle ki cihazın içerisinde Siri sanal asistanı bulunacak ve Apple, yazılım güncellemeleriyle beraber cihazın yeteneklerini sürekli olarak yükseltecek. Streo modu gibi modların bu şekilde yazılım güncellemesiyle beraber geldiğini çoktan gördük bile.

HomePod

Bu noktada cihazın iOS işletim sistemiyle beraber geldiğini görmek mümkün olacak. İlk bilgilere göre cihazda ilk olarak iOS 11.2.5 sürümü kullanılacak. Bundan sonra gelecek olan iOS güncellemeleri de seriye düzenli olarak eklenecek. Burada kullanıcıların yeni sürümler için güncelleme yapması gerekiyor. Güncelleme tıpkı Apple Watch sistemine benzer bir şekilde ilerleyecek. Yeni bir güncelleme geldiği zaman hem cihaz üzerinde hem de iPhone telefonlarında güncelleme uyarısı göreceğiz.

HomePod

Güncelleme uyarısı gördüğünüzde HomePod uygulamasının arayüzüne girerek güncellemeleri yükleyebileceksiniz. Apple Watch sistemine oldukça benzer bir sistem olduğunu göreceksiniz. Bunun dışında Apple’ın otomatik güncelleme sistemi sunacağından da söz ediliyor. Ancak otomatik güncelleme özelliğinin nasıl çalışacağı net olarak bilinmiyor. Bunun için 9 Şubat tarihini beklemek gerekiyor. Tekrar belirtelim ülkemiz için kesin çıkış tarihi hala belli değil.

İLGİLİ HABER:  Apple’dan Android Kullanıcıları için Yeni Videolar

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 İle iPhone Hesap Makinesi Düzenlendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?