HomePod Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

0
570
HomePod ile Samsung

Apple’ın akıllı hoparlör serisi olarak tanıtımı gerçekleştirilen ve bir hayli ses getirmeyi başaran HomePod, tanıtıldığı günün üzerinden aylar geçmesine rağmen bir türlü satışa çıkmadı. Geçtiğimiz sene tanıtılan ürünün, bu sene çıkış yapacak olan ürünler arasında da gösterilmiş olması Apple’ın bu alanda biraz gecikeceğini göstermişti.

Fakat geçtiğimiz günlerde yeni akıllı hoparlör serisi için önemli iddialar ortaya çıkmış ve serinin çok kısa süre sonra satışta olacağı belirtilmişti. Bu iddialar dün itibariyle doğrulandı ve tedarikçi Inventec tarafından bilgiler alındı. Yeni serinin ne zaman satışa çıkacağı ve ülkemizde durumun ne olduğu konusundan söz edelim.

HomePod Önümüzdeki Ay Geliyor

Tedarikçi Inventec tarafından alınan bilgilere bakacak olursak, ilk ürünler hazırlandı ve ilk teslimatlar Apple’a yapıldı. Apple’a ulaştırılan ürün sayısının 1 milyon adet olduğu açıklandı. 1 milyon adet HomePod cihazı ilk etapta az gözükse de yeni bir ürün için oldukça yeterli bir rakam olarak gösterilebilir. Haliyle ilk ürün satışlarının da 4-5 hafta içerisinde başlayacağı belirtiliyor. Fakat burada bir virgül atmamız gerekiyor.

HomePod

Öyle ki 1 milyon adet stok bulunması, ilk etapta markanın kendi ülkesinde satışlara başlayacağını ve sonrasında ise yavaş yavaş Avrupa’ya açılacağını gösteriyor. Yıl sonuna kadar sadece 10 milyon adet HomePod üretiminin gerçekleştirileceğinin düşünülmesi, ülkemizde akıllı hoparlör serisini almanın bir hayli zor olacağını gösteriyor.

Apple HomePod

iPhone X modelinde olduğu gibi ürünlerin bize ulaşması bir hayli zaman alacaktır. Bu açıklamalara baktığımız zaman yeni seri akıllı hoparlör cihazlarını ülkemizde en erken 2019 yılında satın almak mümkün olacak gibi duruyor. Bakalım Apple farklı bir sürpriz yapar mı? Şu an için beklentiler bu yönde.

İlginizi Çekebilir: Apple Yeni Çalışanlar Arıyor! Kimler Alınacak?

İLGİLİ HABER:  Şarj Girişi Olmayan iPhone Modelleri Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?