HomePod

Apple, çok uzun bir bekleyişin ardından akıllı hoparlör teknolojilerine geçiş yapmayı kabul etti. Markanın bu alanda piyasaya sürdüğü ürün ise bildiğiniz gibi HomePod oldu. Çok uzun bir bekleme süresinin ardından, satışa sürülmesi konusunda da yine kullanıcıları bir hayli bekleten akıllı hoparlör, birkaç aydır satışta ve açıkçası yavaş yavaş yükselen bir trend izlemeye başladı.

Her ne kadar henüz ülkemizin de dahil olduğu birçok ülkede satışa sunulmamış olsa da satıldığı ülkelerde ilgi görmeye başlayan HomePod serisini gündeme getirecek yeni bir hamle ortaya çıktı. Bu hamleyle beraber Apple’ın HomePod için özel bir etkinlik başlatacağı ortaya çıktı.

HomePod için Soru Cevap Etkinliği

Her ne kadar tüm özellikleri ortaya çıkmış ve defalarca incelemeleri yayınlanmış bir ürün olsa da hala Apple’ın akıllı hoparlör modeli için merak edilen teknolojiler var. İşte Apple, kullanıcıların merak ettikleri tüm bu sorulara cevap vermek adına özel bir soru cevap etkinliği yapacağını duyurdu. Etkinlik kapsamında kullanıcılardan gelecek olan sorular ve sorunlar Apple Destek Forumu üzerinden, HomePod konusunda uzman olan teknik ekipler tarafından yanıtlanacak.

Etkinliğin en büyük avantajı ise canlı olarak sürdürülecek olması. Yani kullanıcıların sorularına canlı canlı ekipler cevap vermiş olacak. Böylelikle HomePod için aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak. Tabii ki ülkemizde satışının resmi olarak yapılmaması ve Türkçe dil desteğinin bulunmaması nedeniyle soru cevap etkinliği bizi pek ilgilendirmiyor.

HomePod

Yine de Apple’ın böyle bir etkinlik düzenlemesi her şeye rağmen oldukça güzel bir adım olarak gösterilebilir. Şimdilik HomePod için yapılan bu etkinliğin, diğer Apple ürünleri içinde yapılması mümkün olabilir. Özellikle iPhone için düzenli olarak canlı soru cevap etkinliklerinin düzenlenmesi oldukça güzel bir haber olabilir.

Apple’ın buna benzer etkinlikleri düzenlenecek olursa, erkenden sitemizden bilgileri paylaşacağız. Yazımızı bitirmeden, ülkemizde de HomePod cihazlarını yurtdışından da olsa almak isteyen ve merak ettiği soruları olan kullanıcılar için etkinliğin saatini ve tarihini de belirtelim. Etkinlik 25 Temmuz Çarşamba günü düzenlenecek ve ülkemiz saatiyle 21:00 ile 00:00 saatleri arasında canlı olarak sorular cevaplanacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?